Plumlovská přehrada

Mostkovická-Stichovická

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Plumlovská přehrada ke dni 15.6.2012

15.6.2012 16:48 Ivo Rozehnal
Je červen 2012 - bohužel Plumlovská přehrada je stále bez vody. Vyčištěn a napuštěn byl Podhradský rybník v Plumlově, který je hlavním přítokem nádrže. Přehrada sama byla vybagrována a údajně všechny sedimenty odtěženy - problém však vyvstal s opravou hráze. Ta má přijít na dalších neskutečných 140 milionů Kč. Bohužel období krize, současný stav politiky a stále otevřené výběrové řízení, kdy není stále známa firma zhotovatelských prací, drtí celou rekreační oblast!
Do konce roku chceme opravit návodní límec, což je část hráze zalitá vodou. Vzniknou zde také nové opěrné zdi u vypouštěcí věže a technologické zařízení," informovala mluvčí Povodí Moravy s poznámkou, že příští rok má přijít na řadu koruna hráze, silnice, zábradlí a nové lavičky.
Rekreanti a rybáři si tak musejí stále počkat. Přes všechny útrapy však přehrada kulturně žije, ikdyž s pohledem na zarostlou nádrž. Nikdo z místních dalšímu zveřejněnému termínu nevěří - jak vše dopadne? Kdo ví?!

Čištění přehrady

4.10.2009 18:31 Ivo Rozehnal
Protože vodní nádrž Plumlov se několik let potýká s výrazným výskytem sinic, bylo rozhodnuto tento stav rázně řešit. Po mnohaletých přípravách došlo 14.9.09 k vypouštění nádrže. Ta by měla být do konce roku vypuštěna a následně připravena k vyčištění. Celý projekt za více než 100 milionů korun, podporovaný státními institucemi má skončit na jaře roku 2011. Celá akce se týká nejen Plumlovské přehrady, ale i Podhradského rybníka, přítoků a aktivitami v samotném městě Plumlově a okolních obcích. Vše tak, aby se navrátil původní stav a přehrada opět sloužila ke kvalitní rekreaci a vodohospodářským účelům.