hrad Panna

Řepčice

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Značeno

27.5.2012 20:11 Siki
Včera jsem Pannu navštívil a nově na ní vede žlutá tur. značka z obce Řepčice. Značka není ani v mapě, ani na internetu na mapy.cz

Panna

16.10.2007 17:08 Jan Laurýn
Výhled je opravdu pěkný, cesta není obtížná, jak to na první pohled do mapy vypadá. Nejlepším východištěm je ves Řepčice, ze které musíte jít po silnici směrem k Homoli u Panny. Asi po 0, 5 km je vlevo na okraji lesa vidět informační tabule LČR. Odtud jděte po cestě směrem k vrcholu. Nejdřív narazíte na další informační tabuli KČT a potom na zbytky brány do hradu. Na místě hradu jsou ještě vidět zbytky příkopu kousek pod vrcholem, a i ten nějaký zbytek zdiva. Nezapomeňte se zapsat do knihy návštěv, která je umístěna na vrcholku.

panna

2.9.2007 22:48 jožin
Výhled je pěkný, už proto to stojí za to. S trochou fantazie se hrad nalézt dá, některé skály jsou přecejenom podezdřele pravoůhlé a býv. dolní brána je dobře patrná. Lesy ČR tam udělali i zastávku naučné stezky (viz foto). Níže v severozápadním svahu na ostrohu také pravděpodobně zbytky nějaké budovy.

14.7.2006 00:00
Cesta k Panně je opravdu náročná, výhled skutečně hezký, zbytky hradu jsme nenašli, přece jen na skále dřevěný hrad příliš čitelný není, navíc co by být mohlo, je zarostlé křovím.
OOO