Graficke pismenko Asi dva kilometry severně od Plánice se nachází statek Kratice. Dostanete se tam po silnici II/187 z Plánice na Nepomuk. Asi 800 m za Plánici je odbočka ke statku Kratice. Statek s bývalou tvrzí stojí při úpatí severně se nacházejícího vrchu Buzrakova, nad údolím potoka Bradlavy. Vysoká palácová stavba bývalé tvrze zvaná někdy "Barbora" je vidět již z dálky, uprostřed statku. Při cestě na statek uvidíte vpravo v lesíku prosvítat torzo zříceniny bývalé panské sýpky, která byla dříve součástí statku. Tvrz stojí na soukromém pozemku statku, ale je dobře viditelná z cesty. Na statku si můžete zakoupit dobré kyselé zelí.

 
Graficke pismenko Pokud byste chtěli navštívit i zříceninu sýpky vraťte se zpět na silnici II/187 a pokračujte směr Nepomuk do obce Kvasetice a hned na začátku obce před hřištěm se dáte pěšky polní cestou vlevo. Od silnice je to asi 300 m.

Text: turistické
9.4. 2006 - L.P.

Warning: file_get_contents(/var/www/hrady/https/adv/google.obsah-blok.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/hrady/class/class.adv.php on line 182