Graficke pismenko Hřešihlavy leží 13 km severozápadně od Zbirohu. Zámek najdeme v bývalém, nyní neudržovaném parku, pod kostelem. Autobusem je obec občas dostupná jak z Radnice.

 
Graficke pismenko Veřejnosti není přístupný, majitelem je Národní technické muzeum v Praze, a měl by sloužit jako depozitář, ale využívaný očividně není.
 
Graficke pismenko V okolí můžeme navštívit zámek ve Zbirohu a nebo hezké a romantické údolí řeky Berounky od Plzně až k Berounu z celou řadou hradů, zámků a zřícenin.

Text: turistické
23.3. 2006 - Pavel Vítek

tianDe Praha

Nejstarší zmínka o Hřešihlavech je z r. 1363, kdy se uvádí Jan z Hřešihlav. O vsi samé se píše až v r. 1379, byla kolébkou Řešihlavů z Hřešihlav. První bezpečná zmínka o zdejší tvrzi je až z r. 1648. Rod Řešihlavů držel Hřešihlavy až do konce 16. stol. Po nich až do počátku 18. stol. zde byli usedlí…
historie - Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Západní Čechy, Nakladatelství Svoboda 1984

Popis zámku

Zámek je přízemní budova, vpředu uprostřed zvýšená o dvouosé patro. Nad prostým portálem je rummenskirchenovský znak. Štít nad patrovou částí má mírně zvlněný obrys a jeho vrchol je ukončen segmentovou římsou. Na střeše je malá vížka s cibulovým zastřešením. Vzadu přiléhá k zámku kaplička. Za zámkem…
historie - Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Západní Čechy, Nakladatelství Svoboda 1984
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu