Graficke pismenko Velmi výrazné terénní relikty zaniklého středověkého hrádku v Návsí může návštěvník poměrně snadno najít v jihozápadní části této předměstské obce Jablunkova. Nejsnadnější přístup k hrádku je z hlavní transitní silnice z Těšína do Jablunkova a dále na Slovensko. Ve směru od Těšína je nejlepší sledovat nádraží v Návsí. Jakmile jej návštěvník mine, měl by na první křižovatce odbočit doprava a po místních cestách se dostat až mostu přes řeku Olši. Ten přejet a již se ocitá přímo na místě nad nímž se poměrně strmými svahy zvedá ostroh s pozůstatky hrádku. Kousek odtud se na břehu Olše nachází místní pila.

 
Graficke pismenko Ke hrádku se dá dostat buď oklikou a nebo pro ty co jsou sportovnějšího rázu a mají rádi adrenalin, je nejsnadnější cesta přímo vzhůru.
 
Graficke pismenko Samotná lokalita hrádku zaujme především velmi mohutným, takřka čtvrt kruhovým šíjovým příkopem, před nějž je pro větší ochranu vyhozen dodnes velmi mohutný val. Jádro lokality je ploché, bez výraznějších terénních reliktů. V mimovegetačním období je z hrádku nádherný výhled na Jablunkov a údolí řeky Olše.

Text: turistické
16.6. 2006 - Jan P. Štěpánek

Warning: file_get_contents(/var/www/hrady/https/adv/google.obsah-blok.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/hrady/class/class.adv.php on line 182