Karel František Podstatský z Prusinovic postavil r.1718 zámek. Jednopatrová budova. Na šindelové střeše malá věž. Poč. 21.stol. prošel přestavbou, obvodové stěny vyvýšeny, střecha zdobena vikýři, velikost a počet oken je zachován.
Hlavní obrázek místa
zámek v Hovězí
© Jan P. Štěpánek 02/2008

Graficke pismenko Do obce Hovězí, vzdálené 8 km jihovýchodně od Vsetína, se dostaneme buď vlakem, zastávka Hovězí na trati Vsetín – Velké Karlovice, a nebo autobusem ze Vsetína. Okolí obce skýtá nespočet překrásných vycházek do okolních lesů a hor. Ve Velkých Karlovicích, vzdálených 20 km najdeme krásný skanzen dřevěných valašských staveb s rovněž dřevěným kostelem. Zámek pochází z počátku 18. stol. Dlouhý čas to bylo obyčejné stavení, bez architektonické zajímavosti, bez zájmu památkového úřadu, bez oprav a bez prospěšnějšího využití, které by oživilo význam tohoto místa. Od roku 1997 se stává novým majitelem KVD s.r.o.. V současnosti zámek prošel několikaletou přestavbou, ...
Pavel Vítek, 17.2. 2006

  historie

  Obec Hovězí náležela původně ke vsetínskému panství. V roce 1696 bylo panství Hovězí připsáno Karlu Františkovi Podstatskému z Prusinovic a vlastníkem byl až do roku 1718. Jeho sídlem byl zámek, který si dal postavit. Byla to jednopatrová budova obehnaná vysokým plotem. Do zámečku se vcházelo těžkými dvojitými vraty. V přízemí byly vrchnostenské kanceláře, kuchyně a byt správce. Nahoře byly panské pokoje. Na šindelové střeše byla uprostřed malá

  Pavel Vítek, 17.2. 2006


  Viklan co se již neviklá a další zajímavá místa v Jihočeském kraji

  Hrady a zámky

  Nastalo nám krásné babí léto plné slunce, skončil sice čas dovolených, ale počasí nás stále láká ke krásným výletům, kdy se příroda barví barvami a vzduch svěže voní. Při obdivování krás přírody nám může do cesty přijít, jakoby náhodou, některý z méně i více známých skvostů Jihočeského kraje.

  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Hovězí
  OOO