Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Mirka

1.1.2014 22:07 Mirka
Dnes jsem vzhlédla film Vrásky z lásky a připoměla jsem si, že na zámku Lázeň jsem asi před 27 léty trávila dovolenenou se svou rodinou. Zámek patřil tehdy plzeňským pivovarům. Zámek byl tehdy upraven k rekreaci. Místo bylo moc hezké, např. i Americká zahrada, Kvapilová jezírka a nad zámkem byla rozhledna. Přeji zámku, aby se o něj začali starat, bylo tam moc hezky.

zámek Lázen

24.8.2013 23:06 Jana
Ahoj lidi, musím souhlasit ze Štěpánem.I já jsem, zde na zámku ,bydlela 15 let.Moji rodiče se později odstěhovali ze zámku do Chudenic, právě kvůli sporům mezi pivovarem a Černíny.Na zámku jsem bydlela od 3-18 let a byli to nádherná léta.Pak jsem se odstěhovala do Plzně a na Zámek se dnes ráda zajedu podívat...zámek začal chátrat až v době, kdy docházelo k majetkoprávním sporům mezi pivovarem a Černíny.( štěstí, že v této době jsem už bydlela v Plzni.utrhlo by mě to srdce.Bohužel moji rodiče v této době, na zámku ještě bydleli) Pivovary nechtěli investovat peníze do zámku, protože nevěděli, zda-li jim zámek vezmou, či nikoliv.Soudy se nekonečně vlekly a zámek chátral a chátral...jsem ráda, že zámek se vrátil do rukou pana Černína.Přeci jenom, je to památka po jeho předcích....ale nemůžete odsoudit plzenské pivovary za chátrání zámku.Zato může neschopnost domluvit se, komu zámek bude přidělen...

Czernin ho dnes prý koupil

14.10.2009 13:38 Mirun
Tak jsem v ČRo1 dnes 14. 10. 2009 slyšel, že zámek Czernin koupil od Pivovaru za transakční náklady.

tam jsem se ženil

27.12.2008 11:09 sepi
a dnes na odlovu kešky jsme byli překvapeni, že tak romantické místo může někdo nechat chátrat.....škoda....

23.1.2009 22:25 Denisa
Také mám na toto místo mnoho krásných vzpomínek. Zrovna vymýšlím, kam si udělat výlet se svou dvouletou dcerou a jsem otřesena, co se dovídám. Doufala jsem, že jí budu moci ukázat jedno z nejkrásnějších míst naší republiky. Škoda převeliká.

lázeň chátrá

14.8.2008 08:51 Karel K
Pokud jsem dobře informován, neinvestuje pivovar do zámku kvůli majetkoprávním sporům. Investovali by jste do něčeho co Vám možná za rok seberou???

25.9.2008 23:28 Štěpán
Všechny moc podravuji,jakožto bývalý zaměstnanec který na zámku pracoval dva roky v letech 2001 a 2002 mohu potvrdit že bylo velice problémové jednaní mezi pivovarem a Černíny.Měli jsme zámek pronojatý ale cena byla velmi neunosná a kdyz jsme po někom z těch kteří se do dnes dohadují čí zámek je chtěli že nebudeme platit nájem a budem postupně ve stejné výši zámek a přilehlý park opravovat tak se nikdo k ničemu neměl.Pak se objevila informace že je vše za patnáct milionu na prodej,a tak to tam vše chátrá a až to spadne tak se teprve majitelé probudí a zacnou něco dělat, ale to uz nebude ono už tam nebude ten půvab který to místo mělo a má. Me osobně moc mrzí jak to tam vypada, krásné dva roky.tel.731377076 pro příbad že by měl někdo zájem o více informací

5.9.2008 12:26 Sony
Já osobně jsem slyšela, že majetkové spory už jsou vyřešené. Zámek oficiálně připadl pivovaru. Záměrem pivovaru je snad zámek trochu opravit, ale neprovozovat ho, ale jen pronajímat. To se ale obávám, že je cesta do pekel, dopadne to jako teď. Zámeckou restauraci prý před 2 lety zavřela hygiena. Hotel pak zavřeli kvůli vlhkosti, která porušila statiku objektu. (v jedné místnosti začal opadávat strop). Já osobně jsem před časem zjišťovala informace přímo u (Pra)zdroje, ale tenkrát měli v plánu to prodat, ovšem za cenu, která by jim vynahradila případný ušlý zisk. To je ovšem pro někoho, kdo by zde chtěl podnikat naprosto nemožná situace... Škoda ho.

lázeň

4.4.2008 12:16 jiří
... stále chátrá a jediný život zde tvoří důchedce převlečený do uniformy ochranky ((o,

23.6.2008 20:06 Sony
Dobrý den pane, co jste dělal inventuru, nemohl by jste mě prosím kontaktovat na alejandra@olmos.net.ar

Velice děkuji.

23.4.2008 17:40 Pilsfanda
Dneska jsem tam dělal inventuru, mělo by se už konečně začít něco dít.

zámek Lázeň

7.7.2007 21:22 Pavel
škoda,že zámek Lázeň je opuštěn a zdevastován , zřejmě další pomník nepovedené privatizace

25.8.2007 21:11 Eva
Zámek Lázeň -
dnes jsme navštívili s rodinou zámek Lázeň a musím říci, že jsem byla moc zklamaná a doslova šokována. Jedním slovem RUINA! Ano, jak jsme se později dozvědeli od průvodce na zámku Chudenice, Plzeňské pivovary se zámku ujaly vskutku po svém......Ještě před pár lety, zámek vcelku "fungoval", ale nyní jsme se zde ani neobčerstvili, jako kdysi v restauraci. Plzeňský pivovar by se měl stydět!!!! Jistě na tom není tak zle, aby nechal takovou památku zchátrat.Ale bůh ví, jak to všechno je.....v dnešní době korupce, podvodů......

26.6.2006 00:00
Drobná nepřesnost,pobýval zde hlavně coby vychovatel malých Černínů Josef Dobrovský, který má ten zmiňovaný pomník na Dobrovského cestě, vedoucí k barokní hřbitovní kapli a dále do městečka Chudenice.Jinak autor výše uvedeného textu doplní své znalosti.Například pramen byl pod vrcholem s poutní kaplí, následně přestavěné v baroku na kostel, ten byl po josefínských reformách zrušen a zbylá věž přestavěna v 19 stol na rozhlednu, stále přístupnou.Lázně Sv.Wolfganga byly přestavovány z původní kapličky nad léčivým pramenem postupně do dnešní podoby, po konci 2.sv války se ujaly objektu Plzeňské pivovary pro své pracující.

9.8.2005 00:00
Nevím proč, zámek na mě působil trochu neútěšně. Zato Americká zahrada i Kvapilova jezírka (jsou dvě poblíž sebe) skutečně naplnily očekávání.
OOO