Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář
reagovat, odpovědět15.11.2015 12:15 Standa
advent
Domnívám se ,že by bylo vhodné na Vaše stránky uvést datum advantního setkání v tomto roce.
reagovat, odpovědět3.12.2015 01:23 Pavel Zany Komárek
To musíte být konkrétnější, my nejsme oficiální stránka hradu.
reagovat, odpovědět30.1.2012 13:38
dotaz na wifi
dobry den , mam prozbu potreboval bych vedet heslo od "wifi novy hrad" nebo "komora" jezdim tam celkem casto dekuji aspon za jedno heslo.
reagovat, odpovědět15.9.2010 18:14 Pavel Pilař
Závěr letošního roku na Novém Hradě...
Z velké části již opravený zámek má (myslím že úspěšně), za sebou celé prázdniny provozu pro veřejnost zakončené pohádkovou nedělí 5.září.Nyní otevře své brány ještě v sobotu 18.9.v rámci "Dnů kulturního evropského dědictví",od 10,oo
do 16,3o hod.
A naposledy v letošním roce bude otevřeno 4.prosince,kdy zveme návštěvníky na již tradiční "Adventní setkání".
Ostatní akce tj. 25.9.-Setkání s Regimentem Wied a 28.10.-Den otevřených dveří
jsou z důvodů dalších stavebních prací zrušeny.
Tímto se omlouváme všem za nepřesné,či zastaralé informace.
kastelán zámku
reagovat, odpovědět13.10.2008 15:59 Helena
Nový hrad u Jimlína
Chci také přispět svou chválou. Byli jsme na hradě 6.července.Nádherná atmosféra, krásná vyhlídka z věže, kouzelník, expozice sokolnictví a další. Navštěvujeme často hrady a zámky a to i ty, které jsou skoro ruinami a je nám smutno, že tak chátrají. Proto jsme vždy potěšení, když po několika letech vidíme to zlepšení.Chápeme, že z pár korun vstupného se zámek neopraví a proto považujeme za bezvadné, když se zámek změní v hotel, dětský domov, léčebnu nebo domov důchodců, ale i je soukromým sídlem a není sice přístupný, ale zdobí krajinu. Díky za pěkný zážitek a přejeme hodně sil a chuti do oprav a zkrášlení.
reagovat, odpovědět26.5.2008 18:58 Helča
Novohradské slavnosti 2008
Lidičky, tak nádherný víkend strávený na těchto slavnostech bych přála každýmu z vás, kdo budete číst těchto pár řádek.
V mžiku se ocitnete v jiném století a mezi lidmi v dobových kostýmech, kteří vám ochotně povědí spoustu informací ať už k pořádaným soubojům nebo dobovým řemeslům. A navíc děti i dospěláky bavila výroba svíček, moje dcery taky neodolaly a svíčku si vyrobily. U stánků si můžete zakoupit dobové artefakty a spoustu upomínkových předmětů. Kromě toho se můžete podívat na okolí z výšky, jen musíte zdolat pár schodů na věž. Kdo měl hlad nebo žízeň zašel do krčmy a mohl pít a jíst, co hrdlo ráčí.
Tyto slavnosti by se nemohli konat, nebýt několika nadšenců, kteří pro tohle udělají každým rokem neskutečně moc práce a za to jim patří veliký dík! :-) :-) :-) :-)
reagovat, odpovědět1.10.2008 09:40 Kubíček
....to je príma číst takové řádky...že se Novohradské slavnosti líbí ;-) já se na Nový hrad vracím skoro od začátku , kdy se započlo s rekonstrukcí , většinou je mně tam vidět mezi těmi kostýmovanými a tak to drobátko střídám. jednou jako bubeník , jindy s dravcem na pěsti...Taky mám poděkování : a to všem, co se díky nim Nový hrad dá vidět dnes v jiném kabátě. Díky jim jsme mohli letošní léto na zámku prezentovat v barokním sále výstavu sokolnictví a historie sokolnického klubu ČMMJ v ČR. Za klub chci správě zámku poděkovat a těšíme se na další spolupráci a samozřejmě s dalšími návštěvníky na viděnou při něčem dalším , hezkém na Novém hradě... ;-))))
reagovat, odpovědět21.5.2008 13:10 Katty
Katy
Pouť na Jimlíně je rok od roku lepší.Vystavy jsou krásné a zajímavé.Jen škoda že v nědeli se nevyvedlo počasí, ale v sobotu to šlo. Hudba byla skvělá,to byl nářez.
Také bylo moc pěkné vystoupení šermířů z Pardubic,kteří úžasně a zábavně zapojovali publikum. Už se těší na příští rok.A slyšela jsem že se také něco koná na svatého Václava,minule to bylo na sv. Václava super zábava.
reagovat, odpovědět10.5.2008 22:17 Karel Hradský
Zámecká pouť 2008
Tak rok se s rokem sešel a máme tu další hradní slavnosti na stále opravenějším a zkvétajícím ZÁMKU NOVÝ HRAD u JIMLÍNA. Sobota 17. a neděle 18. května. Dobová hudba, tržište, vystoupení šermí, kejklířů a jiné podivuhodnosti. Hradní krčma je připravená utišit Vaši žízeň i hlad lahodnými nápoji či pokrmy. Přijďte oživit okouzlující místo nedaleko Loun.
reagovat, odpovědět19.5.2008 15:28 Kristel I.
Tak jsme se opět dobře pobavili - tohle člověk nemůže nepochválit.. :) To jak člověk - procházejíc branou, ocitne se ve světě odříznutém a zapomenutém, ve světě starých dávných tradic... Ta krásná zeď - hranice mezi poutí u hradu a poutí pod ním, je pokaždé nejkouzelnější a nejlepší zážitek. Tam dole krámky s plastovými hračkami a nahoře pak "jenom" klasičtí stánkaři... :) Fakt zábava, hudba byla moc dobrá - takhle dobrý a nadšený dudáky jsem dlouho neslyšela.
reagovat, odpovědět14.3.2007 03:32 Karel Hradský
19. - 20. května 2007 - Skoro už tradiční Jimlínská pouť
Dobrý den.
Již třetí rok se otevírá hrad Jimlín veřejnosti o květnovém víkendu. K vidění na hradě budou nově zrekonsruované místnosti v budovách na prvním hradním nádvoří. Obdivovat také můžete zručnost dobových řemeslníků, kejklířů či šermířů. O hudební stránku se postará například HRADNÍ DUO Rakovník.
reagovat, odpovědět23.5.2007 19:21 Jiří
Byl jsem tam a pěkné
reagovat, odpovědět2.1.2007 10:23 Ondřej Chleboun
Jimlín-Nový Hrad
při mé návštěvě výše uvedené památky v září 1982, nebo 1983 (ach ta paměť:) byl již jimlínský hrad zcela prázdný a připravený k částečné rekonstrukci. například nová dřevěná okna k osazení, uskladněná v místnosti proti hradní bráně. Kdo rekonstrukci připravoval opravdu nevím ? Ve skelpních místnostech levého křídla, vchod cca třetí dveře za hradní věží, byly čáslečně ponořeny ve vodě a rozpuštěných agrochemikáliích, naházeny zbytky oltáře a oltářních obrazů. Části vystupující z vody se jevily v poměrně dobrém stavu. Nevím, jednalo-li se o ztracené vybavení staré kaple, či o oltář, který je instalovaný v kapli dnes.
S uctivým pozdravem
Ing. Ondřej Chleboun.
reagovat, odpovědět14.7.2005 00:00
Zámek je pravidelně přístupný (již po několik let) v den pouti, která se koná v Jimlíně v polovině května. Tehdy jsou zpřístupněny nejen nově opravené prostory.
Warning: file_get_contents(/var/www/hrady/https/adv/google.obsah-blok.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/hrady/class/class.adv.php on line 182