hrad Vlčtejn

Vildštejn

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Přístupnost

13.5.2017 18:42 Petr Vojta
Možná jsem měl štěstí, ale na konci března byly vstupní dveře dokořán.

Uzavřený Vlčtejn

29.7.2013 13:09 Jiří Svatoš
Byl jsem na Vlčtejně v červenci 2013 a též jsem narazil na zavřené dveře. Pak jsem se od místních dozvěděl, že by snad měli půjčovat klíče proti občance v místní hospodě. Jelikož jsem neměl moc času, informaci nemám ověřenou. Tak snad příště.......

Krásný výlet?

5.7.2013 16:39 Luba
Ano, chtěli jsme si s vnoučaty udělat krásný výlet. Našli jsme si hrad Vlčtejn, přečetli si, že je volně přístupný a z poměrně velké dálky jsme se tam vydali. Bohužel jsme netušili, že informace je klamavá. Hrad byl zamčený a nikde žádná zmínka o tom, kdo by nám mohl hrad otevřít. Děti, které naše památky zajímají, byly hodně zklamané a my samožřejmě také. Podle příspěvku paní Jany byl hrad skutečně volně přístupný a pokud se to změnilo, mělo by to být změněno i na hlvní stránce tohoto jinak krásného místa.

5.7.2013 23:55 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za informaci, opraveno. redakce

2012

3.11.2012 18:02 Kenshin Usagi
Hrad jsem dnes navštívil - tedy chtěl jsem, ale dveře jsou zavřené. Takové provizorní na dozický zámek. Zkrátka nikde zmínka o otvírací době příležitostně, nebo že se hrad opravuje či se děje cokoli jiného. Kolem hradu je v devastovaném stavu letní amfiteátr nebo jak to nazvati a toť vše. Hrad jsem si obešel, vyfotil a vrátím se s lepším vybavením a dobývání bude splněno.

Politika na Vlčtejně

16.5.2010 11:44
Je to krásné místo,jen to není zřícenina hradu,ale zámku.Prostě hrad,přestavěný na zámek.Roku 1451 zde byla uzavřena smlouva mezi poděbradskou a rožmberskou stranou a podpisu se zúčastnilo přes 1600 osob.Musel to být velkolepý rumrajch.

22.8.2010 21:57 Martin
Zpustlý hrad byl v době romantismu citlivě upraven na místo dočasného odpočinku (něco jako chaloupka :)) šlechty. Později opět zpustl. O zámku bych nehovořil. V podobném duchu byly v onen čas upraveny i prostory Hrubé věže blízkého hradu Radyně. KOUZELNÉ MÍSTO!

Krásný výlet

10.3.2007 21:13 Jarka
Zdravim všechny milovníky našich památek, dnes jsem navštívila Vlčtejn a mohu všem vřele doporučit! Je to opravdu hezký hrad, nejvíc ho ocení ti kteří si stejně jako já rádi vše prohlíží sami bez omezování průvodcem a časem.
Jedinou vadou na kráse jsou bujně rostoucí keře bezinek kvůli kterým je trochu obtížné udělat z některých míst pěkné fotografie.
Jinak je opravdu dobře přístupný a každý, koho fascinují hrady a hradní zříceniny bude určitě nadšen stejně jako já.

26.7.2007 14:48 petr havlík
Nezbývá mi nic jiného než s tebou plně souhlasit, je to jedna z mnoha krásných míst naší někdy opovrhované země. Stejně jako ty rád procházím tyto památky bez věčně tlachajících průvodců. Všem milovníkům přírody a krásných věcí vřele doporučuji.
Petr