popis zámku

Graficke pismenko Zámek sloužil jako rekreační středisko do roku 1992. Součástí areálu je bývalý zámecký park, který je oplocen z části původní kamennou zdí, zbytek pak plotem z ocelového pletiva. V areálu parku se nachází rybník a vzrostlé trvalé porosty, významných domácích i exotických dřevin. Celková výměra areálu činí 28.276 m. Objekt bývalého zámku je dvoupodlažní, postaven z kamenného zdiva, omítnutý břízolitovou omítkou. Je částečně podsklepený, střecha je sedlová, krytina plechová. V suterénu se nachází sklepní místnosti, kotelna na tuhá paliva s uhelnou. V 1. NP byly skladové místnosti, kanceláře, kuchyň, jídelna a sociální zařízení. Ve 2. NP pokoje, společenské místnosti a sociální zařízení.

Text: historie
13.8. 2005 - OKD, Báňské stavby a.s.

tianDe Praha

Ves Vlčice založil v r. 1248 lokátor Vrocivoj a podle příkazu vratislavského biskupa Tomáše I. se v ní nesměli usazovat Němci, nýbrž jen Pláci a jiní kolonisté. Prvním známým majitelem vsi po Vrocivojovi byl rytíř Albert Schoff, uváděný v r. 1371. V majetku Schoffových dědiců se ves udržela až do …
historie - Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Severní Morava, Svoboda, Praha 1983 (doplněno redakcí hrady.cz)
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu