Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

06/2015

20.6.2015 17:33 Jan Večeřa
Výlet byl příjemný, byť při pohledu na památkovou "péči" doby předchozího režimu mírně depresivní (ty betonové nástřiky ve sklepení jsou fakt síla!). Pro mě nejzajímavější objekt hradu představuje břitová věž a zvláště pohled na ni z prostor krovu. K ostatním interiérům nezbývá než dodat, že práce je tu stále jako na kos... jako na Veveří, takže správě hradu přeji hodně štěstí do rekonstrukcí!

Veveří

8.1.2014 20:14 melanie
Na hradě jsme byli v létě 2013.
Hrad je ve strašném stavu.Nádvoří jsou zarostlá, např. skleník je rozbitý atd.
Prohlídka v zámku:
Ve zdech jsou díry, zdi jsou vlhké....
Opravy zámku jsou nutné :)

Veveří

1.7.2012 11:34 marek jukl
Naprostá tragédie.Vybavení rozkradeno,inventář vypůjčen z jiných hradů a zámků.Doporučuji návštěvníkům volící komunistickou stranu,neboť tato strana se podílela na nynějším vzhledu tohoto hradu.Naštěstí jsem nechal foťák v autě.

výlet 2008

16.6.2008 11:04 Kamil Novák
Hrad jsem navštívil tento víkend. Musí se nechat, že opravy pokračují zdárně kupředu - krásně nově zbudovaná pěší cestička a opravená příjezdová cesta až k bráně. Škoda jen toho vnitřku - je stále co opravovat prostě. Kroutil jsem hlavou nad tím, jak to někdo mohl takto nechat chátrat a nestarat se o to. Bohužel. Vstupné 5,- Kč jako student taky super!! Běžte se tam podívat, doporučuji.

Veveří

15.9.2007 08:33 wildy
Myslím, že každý památkář musí plakat, když vidí tu skázu!!! Strašně nás překvapilo, jak je hrad poničený z dob minulých... No uznejte.. na krásné fresky, malby a klenuté stropy nastříkat beton, místnosti přepažit a místo oken luxfery... Jen jsme kroutili hlavou nad tím, jak toho byl někdo schopný!! Musel to být krásný a rozlehlý hrad, ale bohužel z něj moc nezůstalo.. Velká škoda je i zahrady a parku. Doufám, že po rekonstrukci se podaří zachovat alespoň nějaká místa.

15.2.2008 20:43 gallas
zkus opravit kapličku někde v lese a uvidíš co památkový úřad udělá. tyto akce se dějí s vědomím památkářů. Veveří je příklad.

2.7.2006 00:00
Rozsáhlý, značně poškozený hrad nad Brněnskou přehradou, v létě pokrytou sinicemi.. Přesto je pěkným zážitkem plavba lodí po přehradě k přístavišti pod hradem a pak procházka na samotný hrad. Na hradě je živo, spousta akcí, probíhající opravy, příjemný personál... Mají tam i nové, krásné záchody a dobré občerstvení! Doporučuji!

11.4.2006 00:00
Tento hrad jsem navštívil v létě 2005. Na hradě jsou pouze dva opravené sály: místnost s klenbou v břitové věži (údajná pokladnice markraběte Jana Jindřicha) a částěčně rekonstruovaná jídelna s freskami. V ostatních sálech uvidíte probetonovanou podlahu, luxfery a otlučenou omítku. Tyto opravy pocházejí z doby "komančů" , kteří se hrad snažili předělat na lesnické učiliště. Ještě že tato doba ničení hradů a tvrzí už skončila a nyní, v 21. století, se nikdy nic takového na památkách páchat nebude.

16.9.2011 11:36 Honza
No nevím. Sice se dnes památky takto barbarsky neupravují, ale zato zapomenuté zámečky v malých odlehlých obcích chátrají a padají vesele dál. Problém je, že se k odkazu svých předků stále nechováme a asi ani nikdy chovat nebudeme tak jak bychom měli