Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Valdek

17.9.2014 15:55 marek jukl
Úžasné místo!!!!!Všude zákaz vstupu,ale asi se návštěva Valdeku toleruje.Jeli jsem autem až na parkoviště a v poho....

2013

9.3.2014 21:23 Kenshin Usagi
Valdek dobyt o Velikonocích. Sníh, mráz ...nádhera. Tajemno to prohloubilo. Parkování koně jsem ponechal dole, na cestě, neb přeci jen cedulí dosti o zákazech a povolení. Ale dalo by se vyjet až nahoru, na velké parkoviště.... jenže přeci jen to jest vojenské území ještě.
Hrad je nádherný, zachovalý a zřejmě i hodně sklepení, jen je odkrýt .....

spomienky sa vracajú

12.7.2012 09:11 milankov
Po objavení tejto stránky som sa preniesol o temer 40 rokov späť. Slúžil som tu v 70 tých rokoch na miestnej ústredni ako absík. Nádherná príroda a hrad Valdek mi pomáhali odreagovať sa od vojenských povinností. V tých časoch som na hrade robil hradného pána sám, pretože tam bol zákaz prístupu pre civilov. Som rád, že dnes je už prístupný aj pre verejnosť. Vo vojenskom priestore som zažil mnoho príjemných chvíľ, ale aj hororových situácií najmä počas ostrých strelieb. Vystopoval som tam množstvo zvere najmä jelenej a stal som sa aj infromátorom pre miestnych polovníkov, ktorí sa chodili radiť kde sa pohybujú najväčšie stáda. Prešiel som aj okolité dediny najmä v čase sobotných zábav. Ozaj v Komárove je stále socha Stalina ? Chodil som tam na nákupy a po poštu. Rád spomínam na tieto chvíle oživené najmä množstvom fotografií, ktoré som objavil na tejto stránke.
Milan

22.11.2014 23:57 Dáda
Ahoj, je tedy pod hradem sklepení? :) díky za odpověď :)

Valdek

9.7.2012 13:34 Lucka Zlatohlávková
Nádherné tajemné místo, nemám slov.

Duben 2012

10.4.2012 11:30 Lenka J.
Valdek jsme navštívili letos a dojeli jsme autem až k parkovišti. Stálo to za to, je docela dost zachovalý a určitě doporučuji tuto prohlídku. Jen jsou všude cedule, že jde o vojens. území.

Návštěva 17.3.2012

17.3.2012 20:53 Libor
Dneska jsem navštívil tuto nádhernou zříceninu hradu. Autem se může o víkendech a svátcích dojet až na parkoviště u zříceniny hradu. Valdek je v současné době volně přístupný, žádná rekonstrukce zde momentálně neprobíhá. Na vstupu do hradu je vidět, že brána byla nedávno opravována. K návštěvě je nejlepší právě březen (obzvláště pokud je krásné počasí jako dnes), protože zřícenina ještě není zarostlá keři a kopřivami. Zříceninu hradu Valdeku jsem si prošel během dnešní návštěvy několikrát a obdivoval jsem její krásu a zachovalost oproti mnohým jiným zříceninám.

březen 2012

16.3.2012 20:28 izu
Zastavit je možné i na parkovišti přímo u hradu, je zde prakticky nová značka parkoviště. Jinak hrad stojí za návštěvu stoprocentně, nádhera. Co zamrzí jsou poházené odpadky na nejrůznějších místech :-(

ZVS 1961-63

10.3.2012 09:58 Franta
Na Valdeku jsem prožil tzv. přijímačky. Přijeli jsme tam z Prahy vlakem do Jinců a pak auty pod Valdek do dřevěných baráků. Bylo tam nádherné okolí, lesy plné borůvek a hřibů, cesty asvaltové, překryté korunami vzrostlých stromů. Ještě si pamatuji na obrovské roztroušené zaoblené balvany pod hradem. Už si ale nevzpomínám na jejich vznik. Nádherných pár týdnů, i když mnohdy zaplaceny potem. Někdy se tam objevili i civilisti, jistě ale rodiny papalášů, neboť to byl uzavřený vojenský prostor. Už se těch padesát roků nikdy nevrátí. Někdy bych se tam ale ještě chtěl podívat. Mnozí "spolubojovníci" už jistě nežijí. Pak mně ještě mnohokrát připoměla hrad kavárna Valdek v Praze, kde jsem následně sloužil do vánoc roku 63.

Rekonstrukce?????

11.7.2011 23:10 Mary
Opravdu se na hrad nesmí?Bylo slyšet,že se tam sice občas trochu pracuje,ale nějaký zázraky se nedějí...Nemám odvahu tam tlačit ivalidní vozík jen tak...

Valdek zřícenina

10.9.2009 15:30
Byli jsme se na zříceninu podívat. V létě 2009. Překvapilo mně, jak je zanedbaná. Ostatně to koresponduje s celým okolím. Pro turisty se po dlouhých jednáních uvolnilo pár asfaltek. Takže jsme nechali auto dole, vyšli na zříceninu a stejnou cestou (asfaltka)se zase vrátili k autu. Ctili jsme Výnos Újezdního úřadu Brdy. Ale příště si takovou vycházku odpustím. Brdy nejsou naše. Jsou někoho, kdo si je nezaslouží. Těch pár zpřístupněných prostor, co nám vojenští páni povolili je výsměch turistovi. Prošla jsem i cyklostezku k Padrťským rybníkům. To samé. A všude kolem cedule, že jde o vojenský újezd. Škoda. Máme malou, krásnou zemi a některá místa máme ještě v roce 2009 zakázaná. Babička Pavla

Krásný výlet

14.3.2009 19:50 Mája
Byli jsme se na hradě podívat letos v únoru, takže všude spousta sněhu. Byla to fakt paráda. Chodíme po hradech a zříceninách docela dost, ale tohle nás fakt nadchlo. Nikde ani živáčka, krásná příroda brdských lesů, spousta pohodlných cest na výlet či procházku v okolí. V létě tu bude asi dost cyklistů, ale v zimě je to super i proto, že ostatní hrady srovnatelné rozlohou či zachovalostí jsou většinou zavřené. Jinak sama zřícenina nás překvapila svou velikostí a poměrnou zachovalostí (vysoké zdi, klenby atd.). Z hradu je i hezký výhled do okolí. Ale musí se tam opravdu jen o víkendech či svátcích. V týdnu je to oficiálně (podle tabulí) zavřené a vstup je zakázán - vijenský prostor. P.S. My děti ani menší psi nemáme, ale nemusíte se bát je vzít s sebou. Žádné velké lezení vás nečeká. Ideální rodinný výlet.

léto,léto,...

1.6.2008 18:48 Ordyna
Ahoj lidičky! My chodíme na Valdek z druhé strany od Vísek,když jsme na osadě "Zbytky" nad Kvaní. Moje trasa vede přes Masarykovu vyhlídku,pak dolů kemenným mořem k potoku,který se,když ještě míval vodu,vléval do Červeného potoka.Pak okolo malé nádržky se splavem vzhůru po lesní cestičce až k hradu. Procházka tak na tři hodinky,většinou jdu bosa,zůstávají pak fajnový vzpomínky, které se před spaním vracejí. ahoj Ordyna

Konečně?

24.11.2007 11:12 Pavel Jarý
Se zprávami o částečném uvolnění VVP Jince pro turisty, mi hlavou problesklo jedno - co bude s Valdekem? Měl jsem možnost jej navštívit někdy v září 2004, kdy se stále nacházel v zakázané zóně výcvikového prostoru Jince. Zvláštní kouzlo, které zde bylo možno nasávat se asi nyní vytrácí, nejen z důvodů stržení dřevěné lávky, ale i s kouskem tajemna, přes všechny zákazy, hrad jakoby po léta vypadl z map, průvodců, žil svým vlastním, zvláštním životem. Pravda, chátral, ale byl jako z pohádky, musel se hledat, s obavami se dalo dojet i do VVP autem, ba přímo k hájovně na parkoviště, odkud je to na hrad jen okamžik. Zakázané ovoce chutná vždy nejvíce, ale v jedno věřím, že pro Valdek nastává nová životní etapa, je jen na nás co z něj a jeho okolí uděláme.

Návštěva 20.5.07

20.5.2007 13:56 Ondra
Auto doporučuji nechat na parkovišti v Neřežíně. Zákazová značka je dost jasná a případné komplikace se zákonem můžou poskvrnit zážitek z návštěvy Valdeka.
Jinak v dnešní době není po vstupní lávce ani památka, takže je nutné se složitěji přez příkop dostati do hradu. Ale stojí to za to.
Zdravím výletníky, Ondráááááš

29.8.2007 21:13 Franta Cvancara
Ondro, reaguji na tvuj dalsi komentar, jak by jsi vzal americke dobyvatele po hlave palcatem. Doufam, ze jsi projevil stejnou bojovnost kdyz k nam vpadli Rusove, coz uz mnoho lidi zapomnelo. Vubec postoj jak se dovidam vetsiny obyvatel je typicky cesky. Stale si stezujeme, ze nam nikdo nepomohl v roce 1938 a ze kvuli nam svet nesel do valky, ale kdyz mame udelat neco pro bezpecnost nasi a nasich spojencu tak s tim nechceme mit nic spolecneho. Pokud se nekdo domniva, ze islamsti fanatici chteji znicit jenom Ameriku a nas ostatni nechat na pokoji, tak se hluboce myli. Ale asi stejne hazim hrach na stenu.
Franta

4.6.2007 20:21 Michal Švec
ahoj ondro newim jestli ses ten ondra co znam byl sem s nim na vojne na hotelu valdek jako posledni vojaci... muj e mail je michal775@seznam.cz

Přístupnost o víkendech a svátcích

18.4.2007 12:42 Gvest
S otevření 3 turistických tras ve vojenském prostoru Brdy, kdy jedna trasa z Podluh do Neřežína (9,9km) vede právě kolem Valdeka si můžete užít návštěvu tohoto krásného místa i zcela legálně:-)

Vzpomínky z Valdeka

8.1.2007 19:36 František Čvančara, Vancouver
Hrad Valdek jsem velice často navštěvoval v době dětství, protože jsem trávil prázdniny u tetičky v obci Chaloupky. Bylo to za války. Říkalo se, že je na hradě skryt poklad a otec a můj strýc pravděpodobně ve snaze nám klukům poskytnout nějaké dobrodružství, nás zavedl ke věži, tam vhodil kámen do jámy a řekl ať posloucháme. Skutečně kámen dopadl až asi po dvou vteřinách, a otec nám napjatě naslouchajícím klukům vysvětlil, že pod věží tudíž musí být prostory, kde by mohl být skryt onen zmiňovaný poklad. Já, můj bratr a bratranec jsme se již chystali do jámy vlézt, když tu se přihnala skupina Hitlerjugend, kteří sídlili v bývalém hotelu Valdek, vzdáleném asi čtvrt kilometru od hradu. Strýce pohled na ně tak dopálil, že jim začal nerozvážně spílat, naštěstí česky, ale i tak bylo zjevno že jim zrovna nelichotí. Oni chvíli poslouchali beze slova a pak se rozběhli zpátky. Bylo jasno, že by z toho mohl být malér, mohli by si přivést jejich vedoucí, možná i něco horšího, tak jsme urychleně místo vyklidili. Kdo ví, možná poklad je pod věží dodnes.

23.1.2007 12:03 Jan Strnad
VZPOMÍNKY Z VALDEKA II. V letech 1994-1995 jsem trávil roční vojenskou službu na velmi blízké odloučené jednotce. Na tento rok "vojenského" života vzpomínám velmi pozitivně m.j. díky úžasnému okolí a magii zříceniny hradu Valdek. Návštěvu zde spojenou se sběrem, nikoliv hledáním hub vřele doporučuji.

15.1.2006 00:00
Je dobře, že je ten hrad z části utajen. Je to krásná památka, která žije svůj tichý život. Věž stále drží, výhledy jsou úžasné, stojí za to navštívit!

15.5.2007 22:24 Ondra
Zdravím, chystám se zříceninu navštívit tuto sobotu v doprovodu svých dětí. Jen doufám, že cestou nenarazíme na skupinu amerických dobyvatelů. Jinak je vezmeme palcátem. To je ve zdejších krajinách docela solidní uvítání. Že ?
Zdraví Ondrááš

16.5.2005 00:00
Bohužel ten oblouk se už zřejmě zřítil. Alepoň pokud myslíme ten stejnýa vypadá že asi ne moc dávno, tak během zimy nebo na podzim.

V každém případě Valdek je fantastické místo. Ty skály pod ním, kameny, zkorocené stromy, prastarý dub ...

3.6.2004 00:00
Valdek je přístupný pěšky s podmínkou, že se k němu jde od Neřežína po silnici a nikam se neodbočuje. Vstup pouze na hrad a nikam dále. Otázka je, jestli je to ku prospěchu věci. Hrad je v dezolátním stavu a stačí se podívat na fotografii z 50. let, aby člověk zjistil, že se hroutí doslova před očima. Nájezdy turistů mu jistě neprospějí, spíše by potřeboval velmi nutně zakonzervovat. Během velmi krátké doby se určitě zřítí poslední oblouk nad oknem. Škoda.

17.7.2003 00:00
Vaše stránky jsou k prolížení celé dny (ovšem je lepší být přímo na Valdeku), ale myslím, že není Měřežím, ale Neřežín. Tam alespon chodím já a moje babička to kdysi říkala také.
Je to nejhezčí místo na světě, protože jsam tam vždy jezdila k babičce.
Jana