tvrz Bulhary

Pustý zámek

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

umístění tvrze

2.9.2013 09:12 Dušan D.
Vzhledem k tomu,že po mé první návštěvě ve mně hlodala pochybnost,zda jsem byl na správném místě,zajel jsem si tam minulý týden ještě jednou. Většina \"moskytů\"již byla asi na dovolené,takže jsem si místo prošel úplně celé. Jádro tvrze se nachází asi150m jihovýchodněji na rozhraní lesa a zmíňovaného pole ,táhnoucího se směrem k obci Bulhary. Faktem je,že jádro tvrze je poměrně vysoké,kdežto na snímcích,zde uvedených to tak nevypadá a hodně to zkresluje. \"Obranný\" val je úplně srovnán s polem,ale ten příkop je hluboky, a úplně jasně oddělující jádro.
Toto místo se mi vůbec \"nelíbilo\". Doporučuji jen opravdovým zanícencům.

návštěva tvrze

24.7.2013 12:30 Dušan D.
Minulý týden jsem se tam byl podívat a pokud někdo nechce být "sežrán moskyty", tak mu návštěvu tohoto místa v létě v žádném případě nedoporučuji. Návíc jsem místo přesně asi ani nenašel,nepoznal jsem ho ani z fotek zde umístěných. Jestli je pole na fotu polem, které se nachází směrem k obci Bulhary,tak má ta značka být umístěná asi jihovýchodněji. Přímo v té "džungli jsem nenašel nic.

24.7.2013 21:40 Pavel Zany Komárek
uprostřed léta asi není nejvhodnější čas pro hledání tohoto typu míst

umístění tvrze

12.7.2013 09:35 Dušan D.
Dokáže mi někdo přesně odpovědět,jestli se tvrz Bulhary nacházi přímo v záhybu řeky Dyje /tj.mezi řekou a jejím slepým ramenem/, anebo mezí tímto ramenem a hlavní cestou,vedoucí z Bulhar do Milovic? Značka je umístěna "neutrálně tj. do středu slepého ramene. Předem díky.

17.7.2013 18:31 Pavel Zany Komárek, korektor
přeposlal jsem váš dotaz autorovi snímků. redakce
OOO