tvrz Aloch

Kuperk, Goldberg

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Aloch

17.1.2013 10:06 Dušan D.
Vloni v létě jsem se tam byl podívat,protože mně taková místa zajímají. Budoucím návštěvníkům doporučuji vzít si dlouhé kalhoty. Bez nich se tam nedostanete. Celé místo je obkloúpeno 3m pásem vysokých kopřiv

Nejdek

25.6.2007 12:20 Vladimir
Ve vašem průvodci vám chybí osada Nejdek. Její datování je někde okolo 9 stol. Na katastru obce se nachází Pohanské hradiště. Valy jsou ještě doti zachovelé místy víška až 3 metry. V obci stával hrad nebo vodní tvrz která patřila rodu Sirodků kteří ji později prodaly rodu Lichlštejnů z Lednice. V obci jako dominanta stojí starý mlýn který mimo mletí obylí ješte vyráběl elektřinu a dodával ji na všechna panství v okolí nejdál do Valtic. Při nedostatku vody celý mlýn poháněl spalovací motor. Kolem obce teče zámecká Dyje neboly mlýnský náhon. Při plavbě po tomto toku si budete připadat jako někde na Amazonce či cestě do praveku.

Aloch

25.6.2007 12:05 Vladimír
Podle místní pověsti se nejedná o prostý pahorek, ale o mohylu pod kterou je pochován nějaký turecký vojevůdce. Podle starých pramenů tam byla velká bytva turků a při ní byl vojevůdce zabyt. Jeho armáda mu proto postavila tuto mohylu a na její navršení používaly svoje turbany. Pole přes cestu naproti se do dnes jmenuje alahovo pole.

29.8.2008 17:12 ffodis
Milý Vladimýre!Dejte si prosím pozor na psaní,je potřeba si oživit vyjmenovaná slova. Napsat víška,prodaly (shoda podmětu s přísudkem),neboly, bytva,zabyt, působí strašně, snad se ještě dorazit slovem obylí. Slabší povahu by z toho trefyl šlak.

3.5.2011 17:29 Marie Sítková
No, to máte pravdu.Já nejdřív myslela, že se jedná o srandu. Pak jsem ale pochopila. Je to škoda, když člověk tak zanícený historií má tak hrubé nedostatky v mateřském jazyce.
Jinak ale chválím, dozvěděla jsem se informace, o kterých jsem neměla tušení. Děkuji. Marie S.
OOO