Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Krakovec

2.11.2008 18:24 L. Válková
Nedokážu posoudit odbornost zásahů při opravě Krakovce, ale jsem velmi ráda, že zámek přestal hyzdit obec a chátrat a nehrozí mu zánik jako mnoha jiným zámkům u nás. Majiteli přeji, aby se mu při obnově dařilo, a pokud zůstane prostor na vytvoření expozice o historii a obnově zámku, ráda se přijedu podívat.

prazdniny

24.7.2008 15:59
jako ditko skolou povinne jsme jezdily na zamek na letni prazdninovy tabor byl to krasny zamek . Spali jsme v prnim patre na pokojich. Av zahrade byly stany starsich deti. dodnes mam fotku nadvori .byly to prima prazdniny.

Renesanční tvrz jako sídlo milionáře

2.2.2008 11:41 Hans Wurst
Před pár lety tvrz získal tvrz nový soukromý majitel, který si tím zřejmě splnil svůj sen a rozhodl se omšelou, lehce zchátralou a komunismem narušenou tvrz opravit a hlavně vylepšit podle svých řekněme neodborných představ a zřejmě neomezených finančních možností. A povedlo se! Beze všech povolení, bez kontroly památkářů, stavebním úřadem a bez účasti policie byla renesnační tvrz "krásně" rekonstruována. Vyměnilo se se, co se dalo, šikovně se upravil protál průjezdu do dvora a všechno se luxusně zmodernizovalo. Ještě, že tam zůstaly arkády a renesanční klenby! Pohádkový zámeček obehnala vysoká zeď za níž se rozkládají tenisové kurty. Chybí pouze dodělat helioport, bazén, japonskou zahrádku a sochy lvů, které celý ten Nový Bouzov budou chránit. ) Stavební úřad zřejmě všechny nelegání úpravy dodatečně legalizuje, co mu taky zbývá jiného...(