Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Už jsem začali se záchranou toho nejnutnějšího.

4.4.2009 00:12 Magdalena
Jako čertsví vlastníci zámku Koleč jsem se hned pustili dovšeho možného. (podali o různé dotace). Některé už byly pozdě, ale přesto jsme dostali příslib určitých částek na letošní rok. Dne 1.4.09 bylo předáno stavenitě a po několikálé schůzce se statikem a památkáři jsme se pustili do díla. Máme před sebou další schůzky návrhy dalších postupů havárije je opravdu veliká. A po této zimě zas o něco více vidět. Více na www.zamekkolec.cz a pokud chcete, tak přijďte strávit hezkou sobotu dne např. 16.5 09 (benefiční koncert folkové hudby) " FolKoleč" a přitom střávit hezké odpoledne a podpořit záchranu zámku Koleč ... pořadatel je Nadační fond Koleč na základě konané veřejné sbírky. Zatím je v plánu pořádání 3 kulturních akcí 16.5.- FolKoleč, 30.5. - Ubelli fest, 7.6.- Medová pouť (první vytočený med a kulturní vyžití pro všechny).

Mám konečně první dobrou zprávu!!!

13.7.2008 15:49 Rejčka
Po 3 letech běhání, zjišťování, popohánění zodpovědných (a celkově usilovného snažení) dne 8. 7. 2008 proběhla konečně nucená dražba a zámek má nového majitele - Nadační fond Koleč, jehož zřizovateli je několik nadšenců, včetně kolečského starosty (a tím i obce Koleč). Více na stránkách obce (www.kolec.cz) a Nadačního fondu (www.zamekkolec.unas.cz). Práce to bude neskutečně mnoho, chtěla bych proto poprosit každého, komu není osud zámku lhostejný a kdo chce nebo může jakkoliv pomoci, aby se zkontaktoval s panem starostou nebo dalšími zřizovateli fondu - kontakty jsou na obou výše uvedených odkazech).

DĚS!

2.2.2008 23:06 Lenka Madiová
je mi z toho prohlížení fotogtafií zámku smutno,nechce se mi věřit jaká lhostejnost státu a nenechavost vandalů ničí tak krásnou historickou památku.Vím,že i zub času pracuje,ale nikdy bych nepomyslela,že místo,kde kdysi žila část mojí rodiny a mé děti si na zámecké zahradě hrály,bude doslova zubožené.

10.7.2008 00:17 Lidmila Buchnarová
Mám první dobrou zprávu - po 3 letech běhání, zjišťování, popohánění zodpovědných (a celkově usilovného snažení) včera (8. 7. 2008) proběhla konečně nucená dražba a zámek má nového majitele - Nadační fond Koleč, jehož zřizovateli je několik nadšenců, včetně kolečského starosty (a tím i obce Koleč). Více na stránkách obce (www.kolec.cz) a Nadačního fondu (www.zamekkolec.unas.cz). Práce to bude neskutečně mnoho, chtěla bych proto poprosit každého, komu není osud zámku lhostejný a kdo chce nebo může jakkoliv pomoci, aby se zkontaktoval s panem starostou nebo dalšími zřizovateli fondu - kontakty jsou na obou výše uvedených odkazech).

Rejčka

17.6.2008 09:10 filip
hlavně zapracovali místní spoluobčané....

koleč

29.6.2007 23:01 filip
pamatuji zámek ještě tak před osmi lety. Uvnitř byly kásné původní dubové dveře s kovanými závěsy, v kapli varhany, v oknech baroní mříže, podlahy, ve zvonici zvon....atd. Týden po týdnu vše mizelo.
Naposledy jsem se tam stavoval, už byl konec podzimu a místní vytrhávali podlahu na topení. Myslím, že zámek je smutný příklad devastace 90tých let.

Střecha

7.2.2007 14:47 Luban
Střechy padají páč místní rómové vyřezávají střešní trámy na topení !!

Zámek nadále chátrá

4.11.2006 13:42 Rejčka
Občas mám kolem cestu, takže mohu sledovat postupnou zkázu celého komplexu. Téměř bych řekla, že je záměrně "chátrán", slyšela jsem i názor, že někdo chce pozemek koupit a posléze rozparcelovat na stavbu RD. Někdy na začátku letošního června vyhořel bývalý kravín, střecha na hlavní budově - západní křídlo vypadá jako proražená z půdy. Obdobně i střecha špejcharu.
Na konci října jsme zjistili, že spadla část střechy na hlavní budově.

4.11.2006 22:42 Pavel Zany Komárek
ta střecha byla spadlá už letos v červenci :-(