Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Razumovští

18.6.2010 19:07 A.
Dobrý den, paní Králová - omlouvám se za tak pozdní odpověď, ale už jsem na svůj příspěvek jaksi pozapomněla... pokud stále ještě máte zájem, můžete se mi ozvat na e-mail lotty.l@seznam.cz. V pátraní po Razumovských se hodlám věnovat více přes prázdniny, po zkouškovém, zatím jsem sbírala informace hlavně z knih a časopisů, což je opravdu nedostatečné.

Razumovští v knize

21.5.2007 19:47 Anilla
Před nedávnem jsem měla možnost přečíst si knihu "Paradoxy české šlechty" od pana Vladimíra Votýpky z nakladatelství Dokořán. Poslední medailonek představuje osudy původně ruského rodu Razumovských, kteří jsou nesmazatelně spjatí nejen s Dolními Životicemi, ale i Radkovem, Dubovou, Opavou, Jánskými Koupelemi... Bylo to skutečně zajímavé, snad i trochu smutné čtení. Když jsem před rokem dělala seminární práci do dějepisu, psala jsem o zámku v Dubové. Za sebe musím říct, že dopátrat se něčeho více o Razumovských na Opavsku je skoro zázrak. Razumovští se o své panství skutečně vzorně starali, stavěli školy a kostely... dnes sotva kdo z mého okolí ví, že nějací Razumovští vůbec existovali. A je to škoda.I proto jsem nakonec byla ráda, že se mi do rukou dostala knížka od pana Votýpky. Jedno bílé místo v dějinách Opavska se alespoň částečně zaplnilo.

15.3.2010 21:00
Dobrý den,
nevím, zda se Vám dostane můj text k Vám, když příspěvek je z roku 2007. Jen by mne zajímalo, co jste při svých průzkumech o Razumovských zjistila.
Prosím, pokud můžete, ozvěte se.
S pozdravem a poděkováním V. Králová