Sobota, 28. listopad 2020. Svátek slaví Rene, zítra Zina

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme ....

hlava

17.3.2008 08:50 cicakova
... již více jak 10 let hledáme někde v okolí Bišíku vytesanou hlavu starce - místní ji prý říkají Rýblcoulova avšak prý je to vousatá podobizna knížete Müsterbernského... a tak vždy chodíme kolem této romantické zříceniny a kouzelného jizírka a hledáme a hledáme ... našel a viděl ji už někdo?

Krása, ale...

27.12.2007 23:54 Alík
...místo je krásné, k tomu není co dodat, zbytky zříceniny se ještě drží, zajímavé je vidět některé pozůstatky ve skále (zbytky po schodišti, vysekaný, spíš tedy vyrytý erb, pozůstatek vysekané místnosti...), samozřejmě vyhlídka krásná. My jsme při návštěvě bohužel narazili trempíky, nevím jak je to tam časté, ale zřejmě měli pocit, že hrad je jejich majetek, byli tři, ale bordelu tam nadělali za deset. Proboha, proč tam lezou, když k tomu nemají vztah?

2.7.2003 00:00
Jiráskovy skály jsou spíš u Teplic nad Metují než u Broumova. Pod zříceninou je dvůr se zámečkem (možnost ubytování a občerstvení). Zřícenině se říká Bischofstein, z vyhlídky je nádherný výhled do kraje. Pod hradem je Černé jezírko, ve kterém se odrážejí skály, no prostě romantika. Určitě se tam jeďte podívat!