Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Pohádka

25.4.2016 12:56 D Dohňanský
Chcete-li se na chvíli octnout v pohádce,zajeďte si na Roštejn.

Doporučuji

28.7.2015 16:02 Pavel M.
Hrad jsme navštívili, zvolili jsme prohlídku trasy A + B, i vyhlídkovou věž. Je to krásný hrad, který má své kouzlo. Je možno se i občerstvit v hradní hospůdce. Jenom jedna připomínka, navštívili jsme hradní hospůdku okolo 16 hod. a už nebylo moc jídla na výběr, ale jinak super.

Opevnění Roštejna

23.9.2007 18:15 Radek
Mohl by mi někdo blíže specifikovat, jak toto opevnění vypadalo? U hradního paláce je uměle opevněná plošina - zdí na sucho kladenou, stejně jako předhradí. Rád bych věděl, jestli souvisí s dšjinami, či je novodobá. Děkuji

11.4.2008 22:45 Vaníček
Stránky hrady.cz neprohlížím, nyní jsem na ně najel kvůli aktualizaci. Proto odpověď je trochu pozdní.
Nevím jakou uměle opevněnou plošinu u hradního paláce myslíte. Specifikujte blíže.
Jinak zeď nasucho kladená je na hranici zahrady před hradem. A to je novodobé, pravděpodobně z 19. stol.
Karel Vaníček, Roštejn

Pochvala a poděkování

10.9.2006 00:00 Hana Lieberzeitova
Chci jen v krátkosti vyjádřit naprostou spokojenost s návštěvou hradu Roštejna. Nikde chybička : průvodci skvělí s dobrým přístupem k dětem, veškeré služby na ůrovni. Krásný tip na rodinný výlet. Na jiných hradech by si mohli vzít příklad ( viz. Pernštejn ).

12.10.2006 13:42 Leona Kopačková
Na hrad Roštejn mám moc hezké vzpomínky, spojené s jeho charakteristickou poetikou i mystičnem, ale i s jeho tehdejší paní kastelánkou Zdeňkou Vaníčkovou. Měla jsem to štěstí na hradě provázet a dodnes vím, že jestli jsem coby průvodkyně odváděla dobrou práci, mohl za to hlavně sympatický a velmi inspirující přístup právě paní kastelánky. Tímto chci nejen souhlasit s výše uvedenou pochvalou, ale i vysvětlit, kdo za celým hradním "kouzlem" pravděpodobně stojí, a také poděkovat. Někdy přijedu i s rodinou.

9.8.2001 00:00
U tohoto hradu bych rád uvedl, že hradní věž je přístupná veřejnosti odkud je nádherný výhled na krajinu. Pro mototuristy je jistě vhodná informace, že parkoviště se nachází přímo u vstupní brány do hradu.