Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Rabštejn - zámek dnes

24.8.2017 16:25 Luboš Kratochvíl
Navštívili jsme městečko 3.8.2017,chtěli jsme navštívit i zámek ale byť se žádná svatba nekonala,byli jsme starším chlapem (asi kastelánem) hrubě odbyti. Normální rodáci či usedlíci se místem chlubí,ne tak \\\" zámecký pán \\\" Rabštejna.Budiž toto varování pro další návštěvníky tohoto místa ! Mgr.Luboš Kratochvíl,Praha.

Vřele všem doporučuji

27.5.2009 21:18 Sensiti
Byla jsem o víkendu na Rabštejně a můžu říct, že to je fakt pěkný místo. Hezká příroda, klid, ubytování (všem doporučuji Havraní kámen, mají tam dobrou kuchyni, mimochodem chtěla bych moc pochválit paní kuchařku Ditu - skvěle vaří a peče domácí koláče a ráno pletence). Dále doporučuju restauraci U Laury - mají tam příjemnou obsluhu, studený pivo a dobrou kuchyni.
Nikomu ale nedoporučuju navštívit \"restauraci\" a penzion U Huberta - nevím jak ubytování, ale obsluha a jídlo, hlavně teda jídlo bylo strašné!!! Obsluha se aspoň snažila, ale to jídlo se nedá jíst!

14.7.2010 15:58 Lilli
Paní, připadá mi, že vůbec nevíte, o čem mluvíte! Jezdím do Rabštejna již od dětství (od pěti let) a letos to bude 25 let, kdy jsem nevynechala ani rok. Penzion U Huberta je to nejlepší, co se v Rabštejně vůbec nachází. Kuchyně je naprosto skvělá, všechno jen a jen domácí! Pan majitel je koníčkem myslivec, tudíž se tam také často nachází jídla ze zvěřiny apod. Co se týče Ranče Havraní Kámen, je to hodně nahoru a dolu. Jeden rok skvělé, jiný příšerné (jídlo i obsluha). Penzion U Laury je celkem příjemný, ale jejich kuchyně se nedá srovnávat s kuchyní od Huberta. Všechno na styl "fast food" a co není, je děláné z "umělotin". Myslím, že by měl každý zajet a posoudit sám, ale takto shazovat přírodní domácí kuchyni mi nepříjde fér. Asi jste zrovna měla smůlu....
Krom penzionů a kuchyní je však Rabštejn nejkrásnější místo v ČR!! (alespoň pro mne)

Zámek je nepřístupný,

13.8.2008 05:52 Ivan Grisa
opatřený všemi možnými varovnými a zákazovými tabulkami.

2.7.2004 00:00
Celý kraj Manětínska nelze než vřele doporučit, protože tamní kopečky a louky jsou skutečně úžasné. Vždy sem budu velmi ráda a s nadšením jezdit.
Rabštejn by vydal na samotnou kapitolu - vedle zámku v něm najdete i zříceninu, smírčí kříž, krásné roubené domečky, starý kamenný most a především nádhernou přírodu. Ale nejezděte tady houfně, to by taky byla škoda! :o)

22.4.2008 21:19 jana.hadravska.
Na Rabštejn mám mnoho vzpomínek, protože jsem tam byla na dvou ozdravných pobytech, kterým se tenkrát neříkalo "pionýrský tábor."Poprvé jsem vzala do ruky břidlici, na kterou se dalo psát jako na tabulku, poprvé jsem vzala do ruky škebli říční. Toužím se tam ještě podívat a snad to vyjde.

9.12.2007 12:27 Dan Leština z Leštiny
V Rabštejně by se opravdu dalo strávit hodně času, je to nejen samostatná kapitola, mohl by to být i samostatný výlet. nádherný je nejen hrad a jeho areál, ale také městečko.

2.11.2007 12:16 Siki
Ano, souhlasím, dále pak ještě v Rabštejně naleznete bývalý klášter Servitů, morový kříž, židovský hřbitov, kostel Panny Marie Sedmibolestné a mnoho již nefungujících břidlicových lomů. Taky je zde většina domů postavena právě z břidlice, stejně tak, jako pozůstatky opevnění, které se nacházejí na silnici směrem k mostu.. A ten kamenný most je starší, než ten Karlův v Praze (1340) a Rabštejn je se svými 20 stálými obyvateli nejmeněí město ve stř. Evropě!!! A střecha hradu Karlštejn je pokryta právě rabštejnskou břidlicí...