Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Praktická rada

11.4.2010 09:53 Antonín Škach
Pakliže půjdete na Příběnice po žluté TZ z Tábora, nenechte se u kamenolomu zmást tabulkami se zákazem vstupu. Turistická značka totiž lehce kříží tento areál. Jestliže zahnete u vrátnice lomu na doleva na asfaltku, ujdete asi pět kilometrů víc přes Slapy. V turistické mapě - i té online tady - je zakreslena ještě původní trasa - bez obcházení toho lomu.

Našli jšme poklad na přibjeničkach

13.2.2009 19:00 Pelikán Jaroslav
Za komunismu sme mnely tabor stanovi u lužnice .Jako obvikle jsme se vidaly na boruvki a zbiraly a zbiraly aš jme se dostaly na hrat na zbořenisko .Uš bylo 12 hodin a bylo uš moc teplo .Tak jme se nudyli a hazeli komeni dolu do lužnice to byla sranda kameni bouchaly do stromu to byli rani .a najednou , se jeden znás propadl do metrové díry . mi jsme se mu smáli , pomáhali jsme mu ven ale najednou vydíme že něco srží vruce . Byl to obrovský zlatý kalich ,seběhli jsme se všeci na místo a začali hledat našli jsme stříbrné svícný , velké zlate kalichy všelijakých tvaru , předek zlatého brnění , spojované kroušky , pečetidla velké , zlate a ještě různé věci ze zlata vše jsme dali do tašek a pospíchali k táboru . Cestou jsme ani nedýchali měli jsme strach za odměnu jsme dostali každý sáček bombonů , alízatko , byli jsme štastní to bylo za konunizmu ,můj emil a telefon ,- karynn@seznam.cz , 602817182

29.4.2009 17:12 j.pelikan
TAK to je ale doopravdy pravda s pokladem kteri sme našli na přibjeničkach opavdu sme ho našli .Prominte za chibi v pravopisu višel jsem ze 6 třidi a učeni mi moc nešlo .Nekdo se uči dobře a jinemu to nejde .Ale na praci sem drak .ten poklad jme ale opravdu našly vim a moc si to misto pamatuji.Avjeřim tomu že kdybich to misto naštivil tak zase najdu. mam šileni čmuch na nalezi.ato ma malo lidi. s pozdravem j. Pelikan z opavi. muj .mobil 602817182

13.4.2009 18:56 marty
Pěkná pohádka... Jen ta čeština je opravdu k zamyšlení...

09.04.2007

10.4.2007 08:03 castleTrip
Včera jsme navštívili Příběnice... nejprve mě hrad moc nezaujal, ale když jsme si to tam procházeli, zjistila jsem že hrad byl docela rozsáhlý... uchvátil mě krásný výhled na řeku Lužnici a zbytky zdí staré vesnice pod hradem... určitě tady někdy přespíme, podmínky jsou k tomu vynikající (ohniště, místa na sezení i plácek na spaní)... návštěvu mohu doporučit..

6.4.2006 00:00
Autor tohoto článku se mohl taky trochu rozepsat o adamitech , kteří se sem po svém vypuzení z Tábora uchýlili, a jejich vůdci Petru Kánišovi , který je známý díky Jiráskovu románu Proti všem a jeho zfilmované verzi.