Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Proč zase autem?

15.6.2007 21:20 Marcela
O dovolené se držím zásady, když to nejde vlakem, autobusem, tak to musí jít pěšky... Z Prachatic je to ne 9, ale kolem 6 km, převýšení pravda určitě k málem 500 metrům, ale výsledek stojí za to, proč používat berle, dokud člověku slouží tělo? Proč se chvástat cíly a metry, když nás tam dovezlo plechové a smrdící pojízdné křeslo? Mimochodem držím palce vrcholovému pesanovi, co se 14 let, dnes už hluchý, dívá na náš prapodivný svět... Marcela

24.4.2007 01:24
omlouvám se, asi jsem měl mámení já, když jsem ten text neviděl. Je opravdu chybný a obsahuje informace, které jsou i v dalších textech od jiných autorů, nejlepším řešením tedy bude jej smazat.

Libínská rozhledna

14.4.2007 19:48 Luděk
Libínská rozhledna
oRozhlednu najdete na Šumavě, na vrcholku hory Libín (1091 m.n.m.) nad Prachaticemi. Pěšky se dostanete na vrchol po turistické značce z Prachatic (asi 9 km, ale stoupání je spíše ostré), nebo z obce Libínské sedlo. Další možností, která se hodí zejména máte-li automobil, je projet Libínským sedlem směrem an Volary (ono to jinam nejde :-)), pokračovat asi 0,5 km k odbočce vlevo na místní skládku (a chatu Libín), po ní dojedete až na malé odstavné parkoviště. Tam je opět rozcestí, ...více»
Random, 19.8. 2004
.
Tento text je zhruba uprostřed strany o Libíně - nebo mám brýle mámení a zobrazuje se jen mně?

31.3.2007 22:38
Netuším, jakou souvislost má vaše připomínka s našimi stránkami, o žádném panu Randomovi zde nepadlo ani slovo, stejně tam jako o tom, že by snad rozhlednu měl postavit KČT. Můžete, prosím, svou připomínku konkretizovat?

Libínská rozhledna

25.3.2007 11:44 Luděk
Už jsem se tak dlouho nenasmál jako při čtení textu pana Randoma - KČT rozhlednu jednak postavit v uvedených letech nemohl (byl založen 1888), protože ještě neexistoval a druhak - na území s německy mluvícím obyvatelstvem nepůsobil - Němci měli svoje turistické spolky, ono to vyplývá i z níže psaného textu. To jen k překrucování anebo v horším případě neznalosti historie a diletantství, kterého je okolo plno :-(

2.10.2010 08:50 Vašík
pravděpodobně máte špatné podklady, protože v Prachaticích žilo vždy obyvatelstvo cca Češi - Němci = půl / půl.