Hvězdárna byla založena v r. 1960. V r. 1964 byla zapojena do celostátní sítě pro foto bolidů, kterou řídí Astronomický ústav AV ČR. Je zde dalekohled Cassegrain o průměru hl. zrcadla 150mm a ohniskové vzdálenosti 2250mm výroby Carlzeiss Jena. Další technika je v pojízdných kopulkách na nádvoří.
Hlavní obrázek místa
© Stanislav Brebera 08/2004
Hvězdárna se nachází naproti přístaviště na Baťově kanálu, při výpadovce na Bzenec.
3.8. 2004

  turistické

  Hvězdárna je za účelem pozorování noční oblohy otevřena pro veřejnost každý pátek s výjimkou července (více viz Návštěvní doba). Rezervace není nutná, nicméně se doporučuje předem telefonicky ověřit stav počasí. Při pozorování v chladném počasí je důležité nezapomenout na dostatečně teplé oblečení.
  http://www.hvezdarna-veseli.cz, 9.1. 2014

  historie

  Veselská hvězdárna byla založena v roce 1960. V roce 1964 byla hvězdárna zapojena do celostátní sítě pro "foto bolidů", kterou řídí Astronomický ústav AV ČR v Ondřejově. V současné době je v hlavní kopuli instalován dalekohled Cassegrain o průměru hlavního zrcadla 150 mm a ohniskové vzdálenosti 2 250 mm výroby Carlzeiss Jena. Další pozorovací technika je instalována v "pojízdných kopulkách" na nádvoří hvězdárny.
  http://www.hvezdarna-veseli.cz, 3.8. 2004

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec
  ostatní
  zachovalý
  přístupno v návštěvních hodinách
  Česká republika
  Jihomoravský kraj
   Hodonín  (HO)
  Veselí nad Moravou