Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Obluda

4.6.2009 18:25 Ludmila
Bydlím přímo pod ní.Tak to mám z první ruky. Pan podnikatel to zakoupil od města s podmínkou, že bude dvakrát do roka otevřena pro veřejnost. Ale za patnáct let byla otevřena jen dvakrát. Po té co shrábnul peníze od různých telefonů, vodafonů a rádii , tak tam nikoho nepouští. Zde jasně vítězí duch podnikatele - sobce nad nadšením našich předků, která ve svém volném čase veškerý materiál na stavbu Štefanie vynesli,sbírali po korunkách na materiál a pomáhali stavět rozhlednu i s úpravami okolí.
Město by se mělo zamyslet a znovu překontrolovat své staré smlouvy s tímto rádoby zachráncem rozhledny. Ale peníze zvítězily. K našemu zármutku.

Jakub

11.5.2008 11:31 Jakub
Obluda to teda je to je fakt ale aspoň tam něco stojí jako děti sme tam lezly furt! Mám doma pohledy z počatku 19.století a je fakt že to dříve bylo pěkné a romanticke ale nadruhou stranu by tam dnes opravdu nic nebylo!

Obluda

12.1.2008 02:29 Radek Kos
Když jsem se do České Lípy přistěhovali v roce 1988, hned mě rozhledna-bývalý hostinec Špičák zaujal. Když jsem vyšlapal nahoru, stanula přede mnou zřícenina. Schody byly vylámané, všude popel od ohnišť , ale nám klukům to nevadilo. Ten výhled do okolí stál i za nebezpečné šplhání do prvního patra po zdi rozhledny. Teď na Silvestra jsem si udělal výlet asi po 20.letech a byl jsem velice zklamán z toho, co jsem viděl. Obluda jedna vesmírná...