Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

28.8.2006 00:00
Varování především pro ty návštěvníky, kteří jdou na místo bez půdorysu - žlutá značka KČT vás dovede pouze ke staršímu hradnímu jádru! Pro prozkoumání celé lokality je potřeba se prodrát hustým křovím (šikovnější jedinci naleznou dvě průchodnější cestičky) do mladšího a většího hradního jádra. Nachází se jižněji od toho staršího; žlutá značka kolem něj (z východní strany) dokonce prochází, ale přes hustotu vegetace je však z této cestičky špatně patrný a přístupný. Turyna Petr

2.11.2007 21:11 Jan Laurýn
Přesně tak, hrad se rozkládá na tři části. Turistická značka vás dovede k první části hradu. Pokud stojíte u rozcestníku, a díváte se směrem ke konci ostrožny, druhá a třetí část je vlevo za vámi. V první a třetí jsou ještě dobře viditelné zbytky zdiva.

12.3.2005 00:00
2Shanzienka: ze zriceniny hradu Ostromec se zachovalo pomerne dost a ty jsi k nemu zdrejme vubec nedosla. Tebou popisovana vyhlidka tusim opata Zaorala se nachazi jeste zhruba pul kilometru pred vlastnim hradem. Tebou popisovane kruhove valy jsou pravdepodobne tvrziste na vrcholu Cervenka (mozna te spletl uvedeny obrazek, na kterem je neni Ostromec, ale oppidum Hrazany s vrchem Cervenkou) k Ostromeci je vsak nutno putovat jeste dal, az nad soutok Mastniku a Vltavy.

31.10.2004 00:00
Na Ostromec se nabizi delsi, trosku narocnejsi prochazka, ktera za to podle meho stoji spise nez kvuli zricenine (z ktere jsou znatelne jen kruhove valy), tak kvuli NADHERNE vyhlidce kousek pod samotnym ostromecem - vyhlidka u pamatniku-krize nad Slapskou prehradou, doporucujeme, je tam krasne!