Hlavní obrázek místa
V pozadí budova kasáren s kostelem sv. Josefa
© Petr Turyna 04/2004
Graficke pismenko Jedno z nejcennějších archeologických nalezišť Prahy za budovou kasáren na Náměstí Republiky bylo bylo po pečlivém zdokumentování ještě pečlivěji vybagrováno. Jedinečnost zdejšího místa spočívala jednak v jeho značné rozloze, ale také v jeho zachovalosti. Narozdíl od většiny míst v hlavním městě tato lokalita bývalých kapucínských zahrad nebyla tolik "přeorávána" stavební činností. Obrovské množství nálezů se bude zpracovávat ještě mnoho let.

Dnes zde vrcholí přípravy na výstavbu podzemních garáží a nového megalomanského obchodního centra firmy European Property Development.
Mass, Turyna Petr, 7.3. 2004

  historie

  Kdyby se archeologové "zakopali" na Staroměstském náměstí, vypadalo by to podobně. Koneckonců - jak sami říkají - mají i takové takřka posvátné pocity. Na náměstí Republiky, v samém centru Prahy, se v současné době odehrává archeologický výzkum, který nemá obdoby. Patří k nejrozsáhlejším, jaké kdy byly v městském historickém jádru nejen na území Čech, ale i v prostoru celé střední Evropy realizovány. A to co se týká velikosti zkoumané plochy

  Irena Jirků, MF Dnes z 30.8.2003, str. 07, 7.3. 2004
  Základní informace místa
  ID místa: 2315
  Typ místa: ostatní
  Stav místa: zaniklý
  Přístupnost: nepřístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?2315
  Uveřejněno: 7.3.2004
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 05' 23.00"
  E 14° 25' 48.00"
  Země: Česká republika
  Kraj: Hl.m.Praha
  Okres:  Hl.m.Praha  (AB)
  Obec: Praha 1-Nové Město
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu