Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Přes tři hrady

16.2.2009 11:07 Edík
Pokud chce někdo jen na Nový Herštejn, je vhodnější cesta ze Kdyně na Němčice,kde na vrcholu stoupání při odbočce narozhlednu Koráb je parkoviště.Odtud vlevo po červené kolem hájovny je to pod hrad asi 500 m.Kouzelný je ale výlet přes tři hrady. Auto lze odstavit u Kapličky v osadě Podzámčí a vrátit se 200 m k hradu Rýzmberk.Z hradu zpět přes Podzámčí kolem nového koupaliště po červené zn. na hrad Příkopy.Asi 100 m před hradem dělali lesáci čistku a samozřejmě pokáceli i strom s ozn. odbočky na hrad.Dejte se vlevo přes hrad Příkopy stále po červené a za myslivnou -není totožná s tou první- vlevo jsou již info tabule k hradu.Zpět stejnou cestou, ale u odbočky ke studánce pokračujte přímo po neznačené silničce do kopce,tam kolem pomníčku U Kida,kolem křížku do Podzámčí.Tři krásné hrady a nenáročná cesta.

smutno, ..

3.8.2008 00:30 Standa
dýchající místo, spoutané korzetem. Dispozice hradu mě učaroval. Jen škoda, že přikryta zelenou houní a "zapomenuta".

Smutno za větrem, který se nedal zkrotit...

15.6.2007 20:41 Marcela
Smutno přesmutno mi bylo z toho, že orkán, který zasáhl i naši českou kotlinu, nevynechal toto krásné místo. Rozsáhlá zřícenina je v některých částech zcela poničena popadanými kmeny. Přesto je to jedna z nejrozsáhlejších zřícenin, kterou jsou v Čechách potkala. A jedna z nejkrásnějších... Marcela

9.7.2006 00:00
Krása - Karlštejn mezi českými zříceninami. Přijde mi velmi nedoceněný, zapomenutý, ale ono je to možná dobře...

26.1.2007 20:24 Láda K. Mšec
Hrad je opravdu nádherný. Každoročně tam jezdíme na čundr. Popravdě nás tam láká legenda o ukrytém pokladu. Zatím jsme ho nenašli, ale jednou to určitě vyjde.