Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

doporučujeme

27.7.2016 21:27 petrtylová alana
Užasný zážitok z prehliadky nezrekonštruovanej časti zámku- profesionálny výklad sprievodcu - všetkým vrelo doporučujeme návštevu tohoto skvostného zámku , priľahlej záhrady , obelisku i výhliadkovej veže v blízkosti zámku

Skvost

19.8.2011 22:20 Simona Šilarová
Až po návštěvě si uvědomíte, jaký to musel být renesanční skvost...šokem pro nás byla informace,že ponechané menší kusy nábytku ve velkém sále (byly přivezeny ze Schonbrunnu pro případ, že by byla Vídeň bombardována), byly rekonstruovány na náklady ČR a vráceny Rakousku bez finančního vyrovnání...jistě by nám toto vyrovnání mohlo na tomto zámku možná i zaplatit opravu sálu.
Připomnělo mi to návštěvu zámku Chyše,než proběhla generální rekonstukce,kdy chyběly stropy,štuková výzdoba se ztrácela, dveře a okenice nebyla, nemluvě o ztrátě mobiliáře. Jen můžeme doufat, že se najdou prostředky a tento skvost se opět zaleskne v plné síle.

Pochvala

15.7.2011 18:31 bubu
I my jsme zavítali do tohoto odlehlého kouta naší vlasti.Vnější vzhled nenahrával příjemnému
dojmu, ale když se nás ujal manžel pí.kastelánky veškeré chmury byly pryč.Jeho výklad a
různé doplňky k němu nám ukázaly,že jsme v dobrých rukách a dozvíme se o zámku více
než pouhá data a vědecké termíny.
Odcházeli jsme odtud dobře naladěni a s pocitem,že se sem za nějaký čas určitě vrátíme.
Velká pochvala nejen panu průvodci,ale celému kolektivu,kterému není stav této význačné památky lhostejný.

Návštěva po 5letech

13.7.2009 15:41 B502
Včera jsme tam byli ... od doby, kdy nastoupila nová kastelánka s manželem, se na zámku dějí věci .... obrovský krok práce k záchraně zámku, i laik již dokáže ocenit, co všechno se udělalo. Doporučoval bych mobilizovat a nahnat na stavební práce všechny staré bolševiky, jezeďáky a lampasáky, kteří se v průběhu komunistického temna podíleli na rozkradení a zničení mobiliáře i na destrukci samotného zámku. Případně bych jim z jejich důchodů strhával desátek na opravu památek, které tak ničili.

Přeji hodně zdaru těm, kteří o záchranu zámku usilují. T. Kulman

koncerty

25.3.2008 12:31 Janka
V létě se na nádvoří pořádají koncerty. Měli jsme to štěstí a natrefili na Hradišťan.Výborný zážitek, jen škoda, že tam bylo dřív umístěno JZD, či co.