Georg Pirchinger z Lustenecku kolem r.1580 vystavěl zámek. V třicetileté válce vypálený, Baltazar Marradas opravil. V r.1622 zámek získalo českobudějovické děkanství a poč.18. stol. barokně upravili. Na několika místech zachována sgrafita.
Hlavní obrázek místa
Celkový pohled od severu
© Jiří Cukr, 08/2010
Graficke pismenko Město Rudolfov, které je pohodlně dostupné městskou hromadnou dopravou z Českých Budějovic, obepínají dva okruhy naučné stezky. Jeden prochází také kolem zámečku zvaném nejčastěji Lustenek nebo též Děkanský dvůr.
Jiří Cukr, 24.1. 2004

  historie

  Kolem roku 1580 si dal tehdejší správce solního skladu v Rudolfově Georg Pirchinger z Lustenecku vystavět nad městem sídlo, které nazval dle svého přídomku. V letech 1598 – 1618 patřil Höltzlům ze Sternsteinu, kteří hráli důležitou roli v těžařském průmyslu v okolí ( těžba stříbra ). Za třicetileté války se vypáleného zámku ujal Baltazar Marradas, který jej sice vlastnil pouze rok, přesto ho stihl opravit. Již v roce 1622 Lustenek konfiskací

  Jiří Cukr, 24.1. 2004
  V současné době byl zámek vrácen v rámci restitucí církevního majetku českobudějovické diecézi. Ta má na svém budoucím zasedání rozhodnout o jeho dalším využití.
  Jihočeská televize, zprávy z dnešního dne, Jaroslav Špiroch , 12.8. 2014

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy 1:100 000, Kartogradie

  Edice Kartografie
  zámek
  zachovalý
  nepřístupno
  Česká republika
  Jihočeský kraj
   České Budějovice  (CB)
  Rudolfov