Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

lesáci v lesích !

3.2.2009 16:49 Edík
I na jiných místech Marcelo zjistíte,že největší prasata v lese jsou lesáci, potom dlouho nic a pak nepořádní turisté a nakonec to má být zvěř ,ale ta tam odjakživa patří a za tu schvávají lesáci svůj bordel a neschopnost hospodařit v lesích.Příkladem může být i hrad Střílky, kde v rámci hospodaření zničili co mohli !

31.3.2009 11:49 Honza
Souhlasím. Dalším příkladem budiž hrad Kožlí na Benešovsku - "inteligenti" s motorovými pilami systematicky ničí tuto nádhernou památku, ze které, podle mě, do roka nebude nic vidět. Co dodat? Malost českého člověka jest věčná!!!

Překvapivá krása!

15.6.2007 21:37 Marcela
Nechci polemizovat s nadmořskou výškou místa, u hradu je údaj 1039 m/moř, ale ono to není tak důležité. Zbytek hradu je jedním slovem úžasný, donjon je nádherný, a o to víc, když jsem si uvědomila, jaké klimatické výkyvy zde musí zažívat. O to smutnější je, že o něj nikdo nepečuje a nesnaží se architektonické prvky zachránit a o to bolesnější je pohled z něj do lesů, které tvrdě postihla lednová větrná smršť. Hrad stojí v první zóně NP. Zajímalo by mě, jak lesáci tyhle zóny rozlišují, stromy totiž káceli (ne ořezávali a stahovali popadané, ale káceli! i v mých očích právě v této první zóně!) Marcela