Graficke pismenko Lázně Kynžvart jsou jedny z nejvýznamnějším přírodních lázní pro léčbu nemocí dýchacích cest u dětí.

 
Graficke pismenko V k.ú. Kynžvart jsou tři prameny mající osvědčení Ministerstva zdravotnictví České republiky o tom, že jsou přírodním léčivým zdrojem minerální vody. Pramen Richard, Nová Marie (S-4) a Nový Viktor (S-5), (427 / 2001 Sb).
 
Graficke pismenko Kromě toho je ještě jímán pramen Helena. První písemné zmínky o pramenech pocházejí již z roku 1454. U zrodu lázní stál rod Metternichů a v roce 1822 se začaly využívat minerální prameny k léčebným účelům.
 
Graficke pismenko Pramen Richard má příjemně osvěžující chuť. Teplota vody je 8,8°C. Jedná se o přírodní prostou kyselku hydrogenuhličitano-sírano-vápenohořečnatého typu silně hypotonickou. Pramen je vyveden do pitného pavilónku.
 
Graficke pismenko Na obrázku vidíte vpravo jakési parkovací hodin. Je to automat, který spouští minerálku jen po vložení čipové karty nebo po vhození mincí. K tomuto opatření bylo přistoupeno již v roce 1994 vzhledem ke zneužívání pramene pro podnikatelské účely. Od ochutnání pramene Vás určitě neodradí cena, spíše to bude fronta čekajících s desítkami plastových lahví.

Text: turistické
22.12. 2003 -