hrad Kost

Podkost

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

bylo to tam nejlepší !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

21.5.2009 19:30 Martina Urbanová
Dnes 21.5.2009 jsme se školou jely na (HRAD KOST) jely jsme my a 5 tř. my jsme 4 tř holky (sára,mára a kika) šli do do nějaké síně hrůzy bylo tam na ceduli něco napsaný a pod tim bylo bestyje já jsem se nejdřív bála tak jsem tam radši nešla ale pak jsem si to rozmyslela a šla jsem tam.Když jsem tam byla poprvé tak sem se musela držed kamarádky ale když jsem odcháze tak jsem sy uvědomyla že to vlastně nic není že ty figurýny jsou jenom udělaný.Šli jsme na prohlídku hradu bylo to tam báječné viděla jsem obraz který byl prostřelen na tom obraze byla pani která furt mluvila a pomlouvala své kamarádky tak jednoho dne jeden pán střelil do toho obrazu té paní na hrudník a říkal že když nepřestane mluvit toto se jí prý stane tak od té doby přestala mluvid. Ta paní průvodkyně nám ze začátku dala hádanku (proč je černá kuchyň černá kuchyň??) tak my jsme celou dobu luštili až jsme dorazili do černé kuchyně tak se nás ptala jestli jsme to vyluštili a opravdu my jsme to vyluštili je to z toho důvodu že se tam dřív vařilo a nikde nic nebylo otevřené tak ten dým se nedostal ven ale všechny stěny byli černé a vedle byla zase bílá kuchiň a tomu se řikalo protože se tam nic nevařilo.No my jsme vyšli z hradu ven a s kamarádkou jsem šla do té síně hrůzy a to už sem se nebála ale přišel tam pán a mluvil tam s paní pokladní potom se takhle zasmál ha ha ha ha ale dunivě bilo to strašidelné a tak jsme šli radši ven a v té síně hrůzy je :vlkodlak, pegas mořská pana , mořský pes,3 draci, 1 netopír, kentaur, bazilišek, lesní muž a ještě jedno ale to si nemohu spomenout tak jsme višli ven a potom u stánku jsme si něco mohli koupit a ještě jsem střílela z luku no ale pak už jsme museli jet no a to je KONEC. a radim vám abyste tam jeli je to tam žůžo s pozdravem Martina 9 let 5ZŠ Mnichovická 65 kolín HRAD KOST

17.8.2009 12:06 Petra
jjjj kost je pěkná ale letos tam jedu už po 8

Kost

11.9.2008 22:44 Kma
Chtel bych reagovat na napad zpristupnit hrady,zamky detem od 10let vyse.Opravdu napad choreho mozku a zapckleho,vecne nespokojeneho cloveka.Uvedomte si,ze milovnici pamatek muzou byt rodici i malych deti.Ne vzdy je moznost,napr. na dovolene zajistit detem opatrovani.Nebo se svych zalib maji vzdat na pet nebo deset let az deti vyrostou?Sakra,tak zatnete zoubky kverulanti a nebudte tak prepicatel

15.9.2008 22:26 Jiří H.
nezlobte se na mě, ale pokud jste milovníci památek a zároveň rodiče malých dětí, kde je vaše snaha přizpůsobit se? Pokud tak stojíte o to památku navštívit a vychutnat si ji, proč jeden nezůstane s děckem venku a druhý v klidua pohodě nejde dovnitř? Po hodině se vystřídají? To je takový problém? A nehodlám psolouchat kecy typu: Zabere to moc času a tak podobně. S námi se taky nikdo nepáral - zlobíš? tak táhni ven a to je podle mě v pořádku. Dělám na jiném objektu, zrovna včera jsme problém ječících dětí řešili po stotisící a po deseti minutách je vyloučili z prohlídky - nemuselo se to stát, už na kase, kde se děti předvedly v plné parádě, byli upozorněni, že pokud budou děti výklad rušit, budou oni odejiti. Má cenu to zkoušet, když je to viditlé? Každý přece svoje ratolesti trochu zná a když v¨ím, že to moje je nevycválaný spratek, tak ho proboha neberu dovnitř, ne?

21.2.2013 18:27 Okrad
Nenazýval bych děti spratky ! Je to křivda dětem, které jsou (asi narozdíl od vašich) slušné!

15.9.2008 08:13 Jarda
Milý pane,
je vidět, že jste tuhle práci nikdy nedělal. Mluvil byste naprosto jinak, zvlášť v případě té poslední věty - zatněte zoubky kverulanti. Nejsem proti dětem na prohlídkách, ale když vám tam dítě řve naprosto zběsile, ryje autíčkem po podlaze ze 17. století a máma po upozornění tvrdí, že nic dělat nebude, že se přece rozvíjí, tak zbývá jen jedna možnost - prostě je vyrazit a hotovo. Samozřejmě ve vší slušnosti. Sice si pak člověk vyslechne jaký že je to hitler, herodes, je poslán do pr.ele a apod. Nejsou jediní, kdo zaplatili! Co z toho rodiče mají, když se snaží řvoucí díte utišit, co z toho mají ti ostatní a co z toho má ten průvodce. Akorát to plete, ruší, znérvozňuje. Musím se ale přiznat, že samostatné dětské zájezdy, kdy se prohlídka dá uzpůsobit pro děti, je většinou naprosto super. Často děti z prvního stupně základky kladou inteligentnější dotazy, než kdejaky dospělák. Neříkám, že se rodiče mají vzdát svého koníčku, ale mají zvážit, zda to dítě vydrží a mají brát ohledy na ostatní, ne jen sobecky stát a nechat své dítě řvát jak paviána a čekat se se všichni nad tím roztomilým miminkem a prckem budou rozplývat, jak krásně huláka.

bez prohlidky?

11.9.2008 13:31 Kristyna
Nevi nekdo, zda jde shlednout alespon cast hradu bez prohlidky? Moje deti (3,5r) maji hrady velmi radi, ale organizovana prohlidka pro ne jeste neni.
Diky

14.9.2008 16:25 průvodkyně
Krásný den,
do hradu se bez průvodce určitě nepodíváte. Dostanete se na nádvoří k pokladně a můžete hrad obejít. Dovnitř ale jedině s průvodcem, i exteriéry jsou součástí každé prohlídky a průvodce k nim říká výklad. Nejkratší možný okruh je 3.okruh- exteriéry na 30 minut. Mám ale pocit, že v září už nechodí. Ostatní okruhy - palác nebo mučírna - jsou na hodinu.

perfektní

25.8.2008 21:30 Michala
Nádherné místo v ještě krásnějším prostředí s magickým geniem loci. Sice jsme museli skoro hodinu čekat, ale vyplatilo se! díky svělelnému nádražnímu :-) panelu jsme se dozvěděli i jméno průvodce - Jarda. Musím smeknout, tak úžasnou prohlídku jsem ještě nezažila. Mučírna vyšperkovaná, drsná, ale fakt to mělo hlavu a patu. Výboné lehce ironické narážky, vtípky. O hradu i okolí kopec zajímavých informací. Prostě nej nej nej. Pak jsme to vzali ještě na doporučení na Humprecht a udělali jsme dobře. Dlouhou dobu nic a najednou v jeden den skvělý průvodce a kyně na Humprechtu. Můžu tuhle kombinaci vřele doporučit.

Byla to booomba!!!!

1.8.2008 22:15 Míťáci
Byli jsme na hradě v červenci 2008 a moc se nám tam líbilo!!!!!! Průvodkyně Marťa byla úžasná!!!!!!! O hradu i mučírně jsme se dozvěděli hafooo věcí!!!! A tak aby nemuseli číst samé stížnosti.....tk jsme slíbili,že sem písnem něco povzbudivého!! Takže JEN TAK DÁL!!!!!
Ps: Karlovu korunu určo navštívíme, a Staré Hrady byly taky super!!!!!

Hrad Kost

16.6.2008 13:14 Buu
No, na Kosti budu provádět, tak mě trošku zaráží reakce, kterak je Kost hrůzný zážitek. Řekla bych, že spíš naopak. Kost je krásná, ale hold je to hrad a nemá nechutně přezdobený interiéry jako zámky. To se snad na hradě ani neočekává ne???

25.6.2008 15:00 Pavel Pecha
já nevím, na některých hradech mě dokáže naštvat, když jsou si až moc jistí návštěvností, kterou mají skoro zadarmo. Jsou mediálně známé, návtěvníci na ně přijednou, nikomu nevadí, že musí čekat hodinu, až dvě, nikomu ani nějak moc nevadí, že průvodce je arogantní náfuka, že přes velký počet skupiny neslyší a že expozice nepatří k těm nejpovedenějším, nevadí nic, protože je to prostě hrad z televize a mámo, tam se musíme zastavit, abychom si odškrtli další památku. Tohle se mi nelíbí, všechno se mi na Kosti stalo a to mám rád hrady, historii a jsem velmi tolerantní k průvodcům, protože jsem sám 12 let provázel.
Přesto mi přijde nespravedlivé hájit něco, co má svoje mouchy a zavírat oči nad tím, že je něco v nepořádku, jen proto, že to místo máme rádi. Já osobně Kost jako hrad miluju, ale dokud se nezmění situace, rád si nechám ujít její interiéry a rádboyzařízení. Na to bach vyplivnul stovku za cirkus, stačí zapnout televizi.

25.6.2008 14:17 zuzanecka2008@volny.cz
Na Kost a vůbe c do jeho oolí jezdívám 2x až 3x do roka.Sam nebo se svými dětmi či přáteli.Nikomu nevnucuji svůj názor,ale považuji tento kraj vůbec a hrad Kost za jedno z mnoha nejkrásnějších míst naší země.A´t si říká kdo chce co chce. Průvodci jsou skvělí i méně dokonalí..souhlas,ovšem k těm dětem mám též výhrady.Neuvěřitelný hluk,štěbetání a chování rodičů..též zřejmě nevychovaných..vás spolehlivě otráví a nakonec dost naštve,když zjistíte,že za nemalý vydaný peníz jste se nedověděli téměř nic.A chudáci průvodci.Sama jsem vychovala tři děti a často s nima cestavala,aby z nich nebyli jednou nevzdělaní a nekulturní neandrtálci,ale tohle jsem skutečně nikdy neudělala. Asiže už od dětství jsen tíhla ke kráse,tajemnu a histoii a za kraválu se toho mnoho nedovíte.Ale nejen děti nás ruší,že? A´t tak či tak Kost je mojí velkou láskou i kraj kolem ní a ačkoliv nenutím nikoho aby se obdivoval tomu čemu já,zmrzí mne,hodí-li kdos po Ksti slovem hanlivým.:-) Zuzka

24.6.2008 16:02 Jiroun
ono moc nejde o nechutně přezdobenou expozici, jde o nechutnou expozici, která se na hrad moc nehodí, spíš tak. Jsou to věci splácané v muzejním provedení, obrazy nehodící se do hradních, nýbrž zámeckých ineriérů, tím to je. PRostě tomu právě chybí ta hradní atmosféra a něčím to připomíná tu nechutně přeplácanou nesourodou expozici

Kost- už jí bylo dost!

3.5.2008 18:18 Alena R.
Minulý víkend jsme s manželem navštívili hrad Kost (musím se přiznat, že poprvé, jsme z Moravy, takže se do Českého ráje tak často nedostaneme). Čekali jsme krásný zážitek, na který nás navnadil celkový pohled na hrad- architektonicky je totiž překrásný. Celí natěšení jsme si počkali na prohlídku, ale musím říct, že jsme byli zklamáni. Průvodkyně nedokázala pořádně zaujmout, expozice příšerná... Cestou zpátky jsme se stavili na zámečku Humprecht, který jsme původně vůbec nechtěli navštívit- nakonec jsem ale manžela přemluvila a stálo to za to. Průvodkyně, narozdíl od té kostecké, skvělá, expozice doplněná krásnou výzdobou... prostě památka jak má být. Rozhodně se vyplatí více jet tam, než na přeceňovanou Kost.

22.10.2008 20:48 ccc
Pane bože, myslíte si, že na gotickém hradu může být tak rozsáhla expozice jako na zámečku o 300let mladšího??

6.5.2008 17:08
Pravdu díte, u nás to bylo stejný, na Kosti mraky lidí a nějaká tupka co neuměla ani vyslovovat, o expozici nemluvě, protože to není expozice!!!!, Humprecht super, malý, ale milý, střízlivá expozice doplněná vkusnýma kytkama...průvodce na jedničku. Kosti, vem si poučení.
Karel Antouš

Hrad Kost

17.2.2008 16:10 Evik a spol
Jednoho krásného dne, jsme se s celou partou vypravili objevovat poklady a krásy naší země a narazili jsme, podle nás, na jedno z opravdu nejkrásnějších míst, které moje oko mohlo zhlédnout a to místo je hrad Kost. Velice impozantní místo, které opravdu vřele doporučuji k návštěvě a obdivu.

Pochvala

30.11.2007 20:23 rodina B.....
Byli jsme tam celá rodina a moc se nám tam líbilo. Je to jeden z nejhezčích hradů u nás (tedy z těch na kterých jsme byli a které můžeme posoudit). Určitě se tam zajedte podívat.

28.4.2007

6.11.2007 00:14 Martin
Kost je krásný hrad, měli jsme možnost ho zhlédnout při akci oživlý hrad a opravdu se nám to moc líbilo, navzdory tomu, že jsme si před prohlídkou s kastelánem přilíš nepadli do oka, ale to tak někdy bývá, vše je pouze a jenom v lidech a v jejich povahách:o))) Přeji ostatním návštěvníkům z obyvatel hradu lepší pocit, než pocit \"nabubřelosti\"...

S malými dětmi do hradu?

31.8.2007 19:32 Veronika
V spnu letošního roku jsem s rodinou (1,5 starými dvojčaty , synem 11 let a manželem) navštívila hrad Kost. Zakoupili jsme si vstupné a čekali na čas prohlídky. Hned v první místnosti paní průvodkyně psychicky nezvládla občasné slůvka mých dětí jako mama, koko, hají (na štěbetání německých návštěvníků nereagovala s vysvětlením , že neumí německy) a arogantním způsobem a chováním nás donutila hrad opustit. Pan kastelán se nám omluvil za chování průvodkyně, řekl že to není poprvé co si na ni někdo stěžoval z tohoto důvodu a že to byla její poslední prohlídka, Stalo-li se tak se už asi nedozvím , protože tento hrad jsem navštívila naposled. Peníze za prohlídku mi ovšem vrátit odmítli. Takže má odpověď : S malými dětmi do hradu Kost ? Néé!!!

14.7.2008 22:59 Vladimír Skalka
Dobrý den, tak tohle jsem zažil na hradě Buchlov, na prohlídku šla rodinka s dětmi okolo 1 roku! byla to hrůza! s prohlídky jsme skoro nic neměly, dítě neustále brečelo, nechápu rodiče co tahaj tak malé děti na takové památky! jsou bezohlední k druhým! děti na hrad tak od 10 let a více!.....

10.4.2008 10:33 lenka
Je opravdu otresne, kdyz male deti rusi a je bohuzel skutecnosti, ze se matky chovaji dosti povysene a mysli si, ze deti mohou vse!
Kdyz vidime takove rodinky radeji prchame!
Pani pruvodkyni bych vytkla pouze jazykove nedostatecnosti!

4.9.2007 20:40 Jan Janyška
Dobrý den, chápu, že vás to rozmrzelo, ale vězte, že s malými dětmi na hrad, když z toho nic nemají a jen ruší prohlídku je poměrně nezodpovědné. Abych řekl upřímě, nechápu, proč rodiče takto malé děti na památky tohoto typu (s výkladem) berou. V srpnu tohoto roku jsme byli s obyvateli domova důchodců na prohlídce zámku Hluboká nad Vltavou. S námi na okruh šla i rodina s podobně starým dítětem, jako máte Vy, které neustále něco žvatlalo. Nepomohlo ani přehazování od mámy, k tátovi, poté na babičku s dědečkem a zpět k mámě. Průvodkyně měla neuvěřitelnou trpělivost a divím se, že je nevyprovodila ze zámku. Z výkladu jsme neměli skoro nic, protože jsme slyšeli jen málo z toho, o čem slečna průvodkyně mluvila. Přeji hodně hezkých kulturních zážitků do budoucna.

4.9.2007 10:02 Eliška
Paní Veroniko.To máte těžký.Já mám holky už velké,ale takhle malé děti opravdu ruší prohlídku.Já byla naposledy na zámku Frýdlant,kde byl ve skupině malý chlapeček-pořád žvatlal,takže jsem slyšela každé 10 slovo.Byla jsem z toho otrávená.Vstupné pro mou rodinu stálo 400kč a kde nic tu nic.Když jsem měla holky takhle malé,tak jsem se s manželem vždycky vystřídala.Sice to je zdlouhavější,ale pro obě strany výhodnější.Jak pro rodiče malých dětí,tak pro skupinu.Ale v každém případě vám měli vrátit vstupné!!!

Kost

14.5.2007 20:36 WOQK
Při svém nedělním výletu jsme navštívili hrad Kost.Byli jsme v Českém Ráji v loni na dovolence,ale bohužel jsme se na tento hrad nedostali.Jsem ráda,že jsme se tam vrátili,protože je to opravdu super.Myslím,že opravdu stojí za prohlídku.Velké díky patří mladému pánovi co nás prováděl,jméno neznám,ale v den naší návštěvy měl žluté tričko.I přesto,že naše skupinka byla plná malých dětí,které jsou jak jinak než neposedné,dokázal upoutat jejich pozornost.Díky a přeji mnoho spokojených návštěvníků.

Kost

1.3.2007 08:02
V lete jsme chteli hrad navstivit, ale vzhledem k tomu, ze bychom na zacatek prohlidky cekali pres hodinu, jsme tak neucinili. Byla jsem na hrade uz pred nedavnem, takze tusim, co se od prohlidky da ocekavat. Mnohem lepsi zazitky z hradu mam z doby, kdy v nem byla expozice NG.
Pri posledni navsteve jsem byla navic nemile prekvapena stavem hradni kaple sv. Anny.

KOST

7.12.2006 19:04 RJ
Měl jsem možnost navštívit hrad Kost a spojit tuto návštěvu s jeho prohlídkou. Nad tím, co zde po navrácení památky a známé vstřícnosti úřadů dokázali, lze jen smeknout a popřát mnoho dalších úspěchů.

25.6.2006 00:00
My tam zase byli s pritelkyni pred 14 dny a musim smeknout, ze to bylo uzasne! Pruvodkyne byla super , povedela spoustu veci a vtipne zapojila do hry i deti ze skupiny - proste naprosto bez chybicky a nemuzu rict jedine slovo - meli jsme velkou prohlidku a utekla jako voda, byli jsme opravdu moc spokojeni. Muzu vsem jen doporucit, je tam spousta veci k videni a za ty penize to jiste stoji. Pod hradem se da za 50 korun na hodinu pujcit lodka a muzete v klidu plout a kochat se vyhledem i zmizet na chvili za roh, kde nikdo nekouka :) Kost je super a rodina Kinski se o hrad stara opravdu dobre.

15.11.2005 00:00
Chtěl by jsem se vyjádřit k několika věcem.
Okruhy na hradě jsou 50 minut a spojený okruh téměř 2 hodiny.Kapacita prohlídek je stejná jako na ostatních objektech v ČR.A co se týká špatných průvodců? Průběžně provádím kontrolu a můžu veřejně prohlásit,že máme velice dobré průvodce a jejich úroveň prohlídky je velice dobrá.Je jasné,že se může stát i to,že návštěvník má pocit,že to průvodce fláká.Ale je také nutné zjistit příčinu.Podívejte se prosím příště také po skupině lidí ve které jste.Kolik návštěvníků se zájmem poslouchá a zjistíte,že se najdou i tací které výklad vůbec nezajímá a ještě narušují prohlídku ostatním.A co se týká drahého vstupného? Jsmě soukromá památka a na svůj provoz si musíme vydělat.A jediný příjem je práve ze vstupného.Nedostáváme žádnou státní podporu na provoz jako státní památky.Proto se pohybujem v takové cenové výši jaká je (90/60, 150/70).Ale osobně si myslím,že je za ty peníze co shlédhout.
Ladislav Adam-kastelán hradu Kost
kost@kinsky-dal-borgo.cz

2.11.2005 00:00
Hrad byl celý říjen zavřený, o čemž jsme se přesvědčili 29. října před zavřenou bránou. Informace o tom jsou špatně dostupné,snad jen na jejich stránce www.kinsky-dal-borgo.cz, o které však normální člověk netuší a odkazy prakticky nenajde. Ale po přečtení referencí (krátký okruh, mraky lidí ve skupině, špatní průvodci) a drahém vstupném (90 Kč) toho nelitujeme. Kost nebrat, je hezčí zvenku!

2.1.2009 11:58 mdc
Zdravim, tak tenhle komentář mohl napsat pouze člověk s nižší inteligencí. Pardon, ale Kost nebrat? Co to má znamenat? Jak můžete soudit něco, co jste nikdy nenavštívili uvnitř. Již dlouho si o takových lidech jako jste vy myslím své. Ale přečíst si něco tak ubohého....PS: pokud si ke všemu budete číst reference, nepodíváte se nikam!!!!!! JE MI Z VÁS ZLE!

2.11.2005 00:00
stránka www.kinsky-dal-borgo.cz je již delší dobu na tomto serveru uvedena jako domácí stránka hradu Kost

28.7.2005 00:00
Hrad jsme navštívili v červenci 2005,dojem udělá snad na každého.Velkým trnem v oku byla však průvodkyně(červené dlouhé vlasy,která se vyžívala pouze v mučírně).O hradu jste se skoro nic nedozvěděli,nezbývalo,než se doma podívat do knih.Jen jsme tam nenašli nic o vytesaných dírách ve skále pod hradem,směrem od Plakánku.K čemu vlastně sloužily?Mirek a Eva

21.7.2004 00:00
Ono se k tomuto místu totiž asi nic jiného říct nedá... Kost zná snad každý.
Nutná procházka údolím Plakánek, vesničkou Vesec se starými roubenkami (natáčelo se tady hodně pohádek) anebo opačným směrem na Nebákov.
Český ráj si své jméno bez debaty zaslouží.

2.7.2004 00:00
Velkolepý, majestátní hrad zasazený v krásné přírodě.
Je u něj několik míst s občerstvením.