Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář
reagovat, odpovědět20.1.2016 10:03 Petr Pospíšil
zámek pro veřejnost uzavřen
Od listopadu 2015 ukončil majitel objektu veškeré akce a služby pro veřejnost. Byla uzavřena restaurace, na zámku se nekonají žádné akce, ani svatby. Celý park je nyní oplocen a není do něj přístup. Na přání majitele bude zámek sloužit jako čistě soukromý objekt. Plán na zřízení hotelu, o kterém se celou dobu mluvilo, tak nebude uskutečněn. Škoda!
reagovat, odpovědět14.1.2009 19:38 Lucia
Dovolenka
Pozdravujem všetkých, čo si pamätajú na krásne, nezabudnuteľné Žinkovy.S mojimi rodičmi a sestrou sme tam boli na dovolenke cez ROH v r. 1986.Mala som len osem rokov, ale dodnes si spominam na tie dva týždne, čo sme tam boli. Vtedy to tam perfektne klapalo.Výborná starostlivosť, každý deň nejaký program, výlety, za zámkom som rada hrávala kolky. A bývali sme vo vežičke. Dnes, keď čítam v akom stave je zámok mi je veľmi smutno. Dúfam, že tí, čo začali s jeho rekonštrukciou to dotiahnu až do úplného konca.Len neverím, že potom tie ceny budú pre obyčajných ľudí. Som zo stredného Slovenska, čo je dosť ďaleko, ale raz by som tam chcela zavítať, pozrieť do zámku, poprechádzať sa okolím so svojimi spomienkami.
reagovat, odpovědět4.9.2008 15:14 franová hana
Zámek Žinkovy
Zámek Žinkovy jsem pravidelně navštěvovala jako dítě, protože ČKD Dukla měla v šedesátých letech poblíž zámku, na louce za přilehlými chatkami každoročně letní stanový tábor k dovolené svých zaměstnanců a jejich rodin.Tehdy jsme zámek pravidelně navštěvovali na obědy a večeře. Byla zde výběrová rekreace ROH nejen pro naše občany, ale i pro zahraniční návštěvníky.Tehdejší zámek byl velmi dobře udržován,
i okolí, bylo možné zůstat a procházet se v parku, vyjet si na lodičkách či šlapacích kolech. Několikrát jsem měla také možnost prohlídnout si i pokoje a další interiéry. Moc se mi tady líbilo a protože jsem se tady i seznámila s Francouzi, se kterými do dnešní doby udržuji styky, Žinkovy jsou mým oblíbeným místem, ke kterým jsem si vytvořila zvláštní vztah. Do Žinkov jsem se vrátila až po letech, asi kolem r. 2000 a byla jsem zděšena stavem zámku, parku, nádvoří - zanedbané, opuštěné, ruiny, oprýskané ...Na tento dojem jsem byla připravena i letos v srpnu, ale byla jsem mile překvapena tím, že se zámek opravuje a počítá se s ním i pro další využití. Jsem velmi ráda, že byly podniknuty tyto kroky a přála bych si jen, aby i v budoucnu byl zámek přístupný pro obyčejné smrtelníky. Uvítala bych také možnost, kdybych si mohla prohlédnout některé opravené interiéry.
reagovat, odpovědět3.8.2008 17:21 kristoulinka
Žinkovy
Čelní trakt je zrekonstruovaný, takže ubytování pro kohosi jistě možno, zbytek ale děs a bída, opravdu škoda, ačkoliv jsou tyhle pseudopřestavby poměrně nové. Myslím, že by to byl jeden z nejkrásnějších českých zámků, kdyby se dostal do rukou uvědomělým majitelům.
K jejich výčtu svrchu uvedeným jen dodávám, že zcela v době oné vodní tvrzi a barokně upraveného zámku byli majiteli hrabata z Klenového a Janovic
reagovat, odpovědět27.8.2008 09:02 Jana
Rekonstrukce zámku Žinkovy oficiálně začala v pátek 18.7.2008 slavnostním zahájením střechy zámku, která bude dokončena na jaře 2009, celá rekonstrukce zámku by měla být hotova roku 2016. Zámek je z důvodu bezpečnosti oplocený, stále je možný přístup do parku, ve kterém už se taky udělala spousta práce..
reagovat, odpovědět1.5.2008 15:12 Jelínková Dana
Dovolená
Před 8 lety jsme zde byli na rybách.Byla to krása ,když se zámek odrážel ve vodě a mi jsme tento pohled po dobu naší dovolené pozorovali.Když jsme však jednoho dne přijeli přímo do blízkosti zámku,taková krása to už nebyla.Uvnitř hospoda ,děs a hrůza ,zámek neudržovaný,fasáda opadaná.Je veliká škoda takovou krásu nechat chátrat.Snad se tam letos vypravíme podívat jestli se něco nezměnilo.Ale ten pohled zámku z dálky, mám před očima stále,jinak je tam opravdu nádherně.
reagovat, odpovědět9.2.2008 17:24 Transars
NOVY MAJITEL ZAMKU
Žinkovy koupili Liechtensteinové.
reagovat, odpovědět31.7.2008 13:12 Aleš Cais
Ať to koupil kdo chtěl, letos jsme tam zavítali také a \"neoficiálně\" jsme se kolem zámku prošli. Jediná údržba, která se tam provádí, je větrání... Nádherně vymalovaná fasáda pomalu opadáváv, takže až se někdo za 10 let vzpamatuje a nechá zámek (samozřejmě za vydatné finanční podpory státu) opravit, bude fasáda bez těchto skvostů... Nevím, kdo byl vlastníke za totáče (ROH?), ale že se nechávají zpustnout takovéhle skvosty a přitom se staví nové ubytovací objekty bez jakékoli špetky invence, to mi tedy hlava nebere...
reagovat, odpovědět9.2.2008 23:41 Pavel Zany Komárek, korektor
a odkud tato informace pochází? Podle katastru nemovitostí je zámek stále vlastnictvím společnosti Crown Estates s.r.o

redakce
reagovat, odpovědět27.7.2007 09:26 Jarka
kdysi...
před nějakými 18- ti lety jsme tam s rodinou strávili krásnou rekreaci, ráda bych se tam opět vypravila,ale když čtu komentáře návštěvníků, mám strach ze zklamání...je někdo schopný tady fundovaně odpovědět na to, kdo je vlastníkem a jak to tam dnes je s ubytováním a na jaké úrovni????
reagovat, odpovědět31.7.2007 08:48 Petr
V současné době ubytování na zámku není možné. Zámek je pro veřejnost nepřístupný. Okolí je možno projít bez problémů. Přímo v Žinkovech se můžete ubytovat buď v pensionu a nebo v ubytovně.
reagovat, odpovědět26.7.2006 00:00
Žinkovy se nacházejí západně od Nepomuku, severovýchodně od Klatov.Na místě staršího objektu vznikl v 17. století trojkřídlý zámek, později upravovaný hraběcím rodem Vrtbů v barokním duchu. V roce 1883 koupil zámek od Lobkoviců hrabě Jan z Harrachu, který jej dal opravit a k severnímu křídlu přistavět novou budovu. Ale již v roce 1897 koupil Žinkovy vídeňský architekt Karl von Wessely. Vnější podoba zámku získala nedlouho poté malebnou pseudoslohovou podobu s arkýři, štíty a věžemi. Návrh zhotovila vídeňská stavební kancelář Helmer a Fellner (název firmy podle příjmení zúčastněných architektů). Pozdější úpravy ještě proběhly v roce 1916, kdy zámek vlastnil podnikatel Karel Škoda.Zámek je využíván jako luxusní ubytovací zařízení.
reagovat, odpovědět23.7.2007 13:20 Valsovi
21. července 2007 jsme navštívili čirou náhodou zámek Žinkovy a srdce nad tím bolí, když jsme viděli, jak tak nádherný objekt chátrá. Komu patří, proč se o něj nikdo nestará? V průvodcích se píše, že slouží jako luxusní ubytovací zařízení. Koho? Okna jsou vymlácená, park neudržovaný, všude pusto a prázdno.
Zavřít reklamu