Notice: Undefined index: _CIS_TYP in /var/www/hrady/class/class.ciselnik.php on line 72
Komentáře - Levnov
Omluvte chyby na serveru způsobené migrací na nový hardware! Na odstranění se pracuje.
Hrady.cz

hrad Levnov

Ketkovský hrad

Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář

Pokud se chcete pochlubit svými obrázky, vkládejte je do vlastní galerie u tohoto místa.

reagovat, odpovědět31.12.2017 23:19 Radek
Dotaz
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda byl zkoumán odkrytý objekt v předpolí hradu asi 150 metrů SV od hradu. Jedná se o čtvercovou místnost se zdivem řádkovaným podobně jako na hradě a velkou prohlubní vedle. V souvislosti s obranou hradu to není dobrá poloha, snad objekt z pozdějších dob???
Jinak i na tabuli u rozcestníku se mluví o boření nikoli o obléhání hradu. Bloky zdiva v příkopu i jinde zajisté pocházejí z této akce, která mohla proběhnout po opuštění místa. Dokončení demolice mělo být údajně v listopadu 1442.
reagovat, odpovědět8.6.2008 21:12 Miloš Pokorný
Nejenom krásná vyhlídka ...
Ze zříceniny Levnov se velice jednoduše dostanete k Senohradskému mlýnu a to když budete slézat místní skály. Cesta není obtížná i když při pohledu na skály se zdá být opak pravdou. Vřele doporučuji, z jednotlivých skal je překrásný rozhled a při pohledu zpět na skály, které jste slezli, zjistíte že je to úžasné, co lze zdolet bez větší námahy. Tuto cestu doporučuji pro trošku zdatné, sportovně nadané a za sucha. Cestou budete míjet památník trampů Slunného údolí a cesta končí u lávky přes řeku Oslavu u Senohraského mlýna. Po přejití lávky se můžete vydat vpravo po červené k další zříceníně - Kraví hora.
reagovat, odpovědět16.6.2008 19:37 Radek
Krásná zachovalá krajina, žádné zatopené údolí jako na Jihlavce v okolí Kozlan......Na zříceninu hradu jsme se vydali z chatové osady v údolí Oslavy pod Senorady. Cesta pohodová i pro naše kluky 3,5 a 6 let. Z vrcholu krásný výhled do okolí a údolí řeky Oslavy. Nejenom, že jsme si domů odnesli krásný přírodní zážitek, ale i houby na smaženici a pár napitých klíšťat. Fotky, co jsme pořídili, si myslím opravdu stojí za to a určitě jich několik vložíme na net www.kozlany.websnadno.cz
reagovat, odpovědět10.12.2007 16:50 Alena H.
Krásná vyhlídka
Doporučuji navštívit toto místo, je zde opravdu krásně. Nádherný výhled po okolní krajině kazí věže jaderné elektrárny Dukovany, ale jinak to stojí za to.
reagovat, odpovědět20.4.2006 00:00
dovolil bych si nesouhlasit, z hradu zbylo poměrně dost, včetně výrazných zbytků zdí, stačí se jen pozorně dívat:-)
reagovat, odpovědět18.4.2006 00:00
Krásná procházka lesem, shora nádherný výhled, ale co se týče hradu, nezbylo z něj takřka nic. Přesto stojí zato tam vylézt.
reagovat, odpovědět7.4.2011 11:08 Honza
Z hradu zbyly mohutné zdi, ty ale nejsou shora z vyhlídky vidět jsou totiž pod ní, ale když se pozorně díváte při cestě na hrad určitě si jich všimnete, nejhezčí pohled na ně je však z protější stráně.
reagovat, odpovědět5.11.2001 00:00
Ketkovsky hrad je takovy ten hrad nehrad. Jestli ale mate radi prochazku lesem. stoji za to
reagovat, odpovědět5.8.2001 00:00
Následující informace jsou pouze informativní a nechceme je vydávat za zaručené, byť jejich základ vychází z knihy Dr. Plačka tak, jak jsme si je uchovali v paměti.

Jak prokázala práce V. Voldána z roku 1971, původní název zbytků stavby známé dnes četným trampům jako Ketkovský hrad nebo "Ketkovák" je LEVNOV. Hrad byl postaven asi v polovině 14. století pravděpodobně jistým Lévou z Levnova. Jedná se o u nás vzácný typ palácové dispozice. Hrad existoval přibližně 100 let. Na počátku 40. let 15. století byl hrad obsazen rakouskou posádkou, která odtud loupila a plenila okolí. Proto byl hrad v roce 1442 obležen zemskou hotovostí, dobyt a zničen. Násilné vyvrácení hradu dokládá i archeologický průzkum, který objevil v hradním příkopu velké bloky zříceného zdiva, což je v důsledku násilného umělého rozboření opevnění. Je pozoruhodné, že minulost hradu jako loupežnického sídla utkvěla v ústním podání v paměti okolních obyvatel až do dnešní doby.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu