Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Limity

20.4.2013 18:30 Miloslav Krátký
Mám vážné obavy, že v souvislosti s nikdy neukončenou diskuzí o prolomení těžebních limitů se již v příštích několika letech může historie zámku Jezeří definitivně uzavřít. Zvláště pak, pokud se příští rok dostanou k moci socialisti a komunisti. Pak už definitivnímu prolomení limitů a zkáze zámku nikdo nezabrání.

Johannes und Astrid Schlager aus Berlin

4.6.2012 09:15 Johannes Schlager
Liebe Frau Kasztelanka.
Unser Besuch auf Jezeri am 01.06.2012 war ein wundervolles Erlebnis, das wir niemals wieder vergessen werden.
Vielen Dank für den freundlichen Empfang auf Jezeri und für die Führung durch die herrlichen Räume. Für die weitere Restaurierung des Schlosses wünschen wir Ihnen viel Erfolg und wir freuen uns, bei weiteren Besuchen den Fortschritt zu sehen..
Leider wird wohl der \'Kindertag\' am 02.06.2012, den Sie bei unserer Anwesendheit so fleißig vorbereitet haben, durch das schlechte Wetter \'etwas\' problematisch ausgefallen sein?!? Aber Sie werden den Kindern sicherlich trotzdem einen unvergesslich schönen Tag bereitet haben!
Viele liebe Grüße aus Berlin.
Johannes und Astrid Schlager

Rozporuplné místo

28.8.2010 10:34 jana
v létě 2010 jsme zavítali na zámek Jezeří.Monumentální stavba,která je v zoufalém stavu.Opravit,či těžit uhlí?Přimlouvám se za opravu.Snad by se někdo už mohl zamyslet nad tím,že je třeba alternativních zdrojů energie i pohonných hmot,než jen těžit a plundrovat zem.Šetřit si naši krásnou zem a zachovat co nejvíc nové generaci.

zámek

29.1.2010 17:21 Schoffer
Drřím palce at se podaří celý zámek vrátit do původního stavu! Památkáři co by kecali a vláda i s Klausem si mohou jít odpracovat své chyby a svou hrabivost!!

Memento

4.9.2008 13:39 david
Myslím, že zámek Jezeří by neměl být opravován, ale zakonzervován ve stávajícím stavu. Jezeří vyvolává diskuse a emoce na všech stranách protože je to memento, ztělesnění genia loci našeho temného dělnického a kafkovského severu. Kdykoliv pojedete kolem díry, kde stál kdysi Most a kolem ostatních jam kde kdysi byly vesnice, vedly cesty lemované alejemi a všude žili lidé dýchne to na vás jako přízrak. Jezeří je pak ztělesněním tohoto přízraku. Poslední chátrající panské sídlo nad vydrancovaným a vyklizeným krajem. To je opravdový Kafkův zámek. A nesváděl bych to všechno na bývalý režim, to tady ve stínu jezeřského arboreta se scházeli \"podnikatelé\" a probíraly své uhelné nápady... Dost možná tady to drancování začalo...

Jezeří

17.8.2008 14:35 Jarka
Kouzelný zámek, a kdo tu nebyl, pospíchejte - při prolomení limitů těžby celý skalní monoblok, na kterém je Jezeří umístěno, spadne dolů a po zámku zbyde jen díra v zemi... Už takhle praskají zdi neuvěřitelným tempem a seismograf varuje.

mrak

3.8.2008 01:14 Standa
Každý kdo má rád památky a byl někdy na Jezeří, musí vědět co za potenciál se zde skrývá. Záměrně říkám skrývá. Protože mrak co zde neustále halí skvost takových kvalit, je nutné rozfoukat. Jsem příliš rozumný a mám málo informací, než abych mohl hodnotit viníky. Leč mohutnost a monumentalita „sídla“, si zcela jistě zaslouží víc, nežli je mu nabízeno. Natož poskytnuto.
Co však smím komentovat je akce, jíš jsem se zúčastnil. Prý keltské slavnosti. Prosím?, špatný vtip. Toto? Pokud ve stejném duchu je postaráno i o zámek, je mi ho strašně líto. Slzy se mi derou do očí. Nežádám, … prosím. Začněte foukat

zámek Jezeří

28.7.2008 15:41 michal
No zámek Jezeří je na tom zle, maji celkové opravenou střechu a blízké okolí zámku vypadá taky docela hezky ale jinak jeto strašný zámek omlácenou vomítku rozbytí vokna. Pokut jde o vniřek zámku tak jeto oněco lepší je tam pár interierů v kterých si připadáte že jste na zámku a některé jsou jak kdyby jste byli na staveništi pak nesmym zapomenout na sklepení kde byla galerie strašidel a pohátkovích bytostí ty byli taky hezký. No jinak přijette se sem podívat uvidíte to co nechaly naši předkové chátrat.

kulturni narod?

21.8.2007 17:33
je zajimave,ze se tak radi chvastame jak jsme kulturni narod.spis to ale vypada ,ze jsme narod vypatlancu, kterym jde jen o to co kde slohnout a znicit.zamek jezeri to je nadherna vyzitka kulrurniho naroda.spise imbecilu ,kteri nejsou schopni uchovat to co nam bylo predano predky, kteri tvorili hodnoty.radi se jimi chvastame ,ale radne se o ne postarat to uz je horsi.

reakce na příspěvek pana Pavla

23.6.2007 16:34 Miroslav Přibyl
Nechci se zastávat paní kastelánky, ale chtěl bych uvést na pravou míru některé skutečnosti. Ano, pan kastelán Stejný dal sice Červený hrádek dohromady, ale měl úplně jiné podmínky - Čevený hrádek vlastní město a je evidentní, že město má zájem dát Hrádek do pořádku, kdežto Jezeří vlastní Národní pam. ústav v Ústí nad Labem, který rozhoduje o veškerých financích, postupu oprav, atd. a Správa zámku nemůže jakkoli do těcto věcí zasáhnout - vše je v kompetenci památkářů. Kastelánka může maximálně vést běžný provoz zámku a pořádat kulturní akce. K té střeše na zámku bych chtěl ještě dodat, že první opravy byly prováděny v letech 1987-89, kdy se na polovinu zámku dal dřevěný šindel, který byl po deseti letech v havarijním stavu. Tak se v roce 1999 přistoupilo k opravě ještě neopravené poloviny zámku a poté byla opět opravena i část s dřevěným šindelem a zámek se tak sjednotil do cihelné krytiny. Je mi líto, že pan Pavel nevidí jiné skutečnosti. S pozrdavem Miroslav Přibyl

24.6.2007 23:47 pavel
Vážený pane Přibyle, možná ma reakce byla dost emotivní, ale podstatne je to co ve me zamek vždy vyvolá a to že když se po roce vrátím tak to co bylo opraveno je zniceno a co neco malo je opraveno, stačí se jen odbaorne podívat na střechu a je jasné, že zámek není ve spravných rukách sice je nová strecha, ale okapy jsou staré takže tečou po fasádě a tak bych mohl psat dalsi a dalsi veci, myslim opravdu že paní kastelanka si tam z toho dela trošku soukr. podnik a blaho zámku ji rozhodne na prvním místě nezajíma, myslim že v teto dobe každý umí jen natahovat ruce a plakat to se pani kastelanka opravdu naučila dobře. Jinak bych chtel podotknout že jsem pouze clověk co se zajímá o zámky a v mojich 35 letech opravdu bych ocekával trosku kvalifikovanejsi pristup. Rozhodně si nemyslim že paní kastelank amá na strrosti pouze zákl. chod zámku, ale v tomto případě i udržbu a opravu, myslim že pod vedením tété kastelánky by třeba takovej zámek v Libochovicích byl opravdu už jen ruinou.
Jinak dekuji za Váš příspěvek

uhlí, peníze a smutek

17.4.2007 14:57 Anna Richterová
Pohled na Mosteckou uhelnou pánev a jeden z nejhezčích a zároveň nejzničenějších zámků vyvolává určitě v každém otázku - toto opravdu chceme ?? Pane ministře Římane, strčte si rozšiřování uhelných limitů někam...

20.6.2007 20:19 pavel
To je určitě pravda, ale je spousta zamku které byli po revolici jeste v horsim stavu a ted jsou nadherne opravene. Tento zamek ma dva nedostatky a to ze lezí tam kde leží a druhý a mnohem podstatnejsí je kastelanka, která je dost naprd, což všichni na pamatkové peči vedí, predchozí kastelán když odešel z jezeří tak nasledně dal dohromady ale totálne dohromady zámek Červený hrádek.
Proč se někdo nezeptá proč jezeří má už druhou novou střechu, proč se nekdo nezeptá proč není aspon částečně dohromady dána zahrada se sochama...................atd.
Dotace, které sli na Jezeří by už dávno jinde ukazali svou tvář ale tady se jen mrhá a plejtvá neco se opraví pochopitelně nedůkladně a za chvilku to padá a olupuje, podívejte se na dům kde je rádoby restaurace................v jakém je opět stavu, peníze se musí vynakládat setrne a promyslene a ne jen a jen mrhat naříkat a natahovat ruku pro dotace - MYSLIM ZE JEZEI JE DOST UKAZKOVEJ PRIPAD TOHO JAK NESCHOPNEJ CLOVEK DOVEDE JEN MRHAT A PRACE ZA NIM NENI, chodím na jezeří už skoro 10 let a vysledky jsou opravdu dosti zalostné, ale tady to opravdu v penezích nebude.
Možná nekoho naštvu ale tak to citím ja............
Pavel

2.8.2002 00:00
To co uvidíte v bezprostřední blízkosti toto zámku vás poznamená na dosti dlouhou dobu. Běžte se podívat.
OOO