Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Zámek Holešov

15.6.2016 23:03 Miloš Dempír
Velkolepý barokní zámek může směle konkurovat nejvýznamnějším barokním rezidencím v našich zemích. V současné době dlouhodobě rekonstruován městem Holešov. Prohlídka zahrnuje velkou část prostor v různých fázích oprav a s různým současným využitím. Chybějící inventář bohatě vynahradí skvělá architektonická výzdoba i velice poutavý výklad průvodce. Prohlídku rozhodně doporučuji. Klasický prohlídkový okruh je do budoucna uvažován ve druhém patře zámecké budovy. Nezapomeňte navštívit stylovou restauraci v přízemí zámku a přilehlou zahradu s vodními kanály.

zámek Holešov

16.7.2010 10:48 Lenka
U zámku Holešov by měla být aktualizována data. Během posledních let nastala rekonstrukce zámku. Zámek byl staticky zajištěn, 1. patro bylo temeř celé zrekostruováno, probíhají v něm výstavy - v současné době např.: výstava děl Alfonse Muchy, ve velkém sále koncerty. Dále je zrekonstruováno přízemí, v salla tereně se znovu uskutečňují svatební obřady. Ve sklepních prostorách je pak nově vytvořen hudební klub New Drive klub, který svým programem potěší mnohé milovníky hudby. V zámecké zahradě máte možnost se projet lodičkou po vodním kanálu. Mimo jiné se vzahradě konají zajímavé akce (koncert Jarka Nohavici, Lucie Bílé, Čechomoru, cyklistický závod Drásal, aj.) Město, které je vlastníkem zámku a zahrad, hodlá v rekonstrukci pokračovat. Doufejme, tedy, že se podaří nalézt další finance k záchraně této unikátní památky.

Zámek je opraven

14.4.2010 13:48 Ondra S.
Nevím jak dlouho přesně, ale zámek je již delší dobu v rekonstrukci a část prostor je využívána veřejností i organizacemi k různým společenským akcím. Od r. 2005 je totiž ve vlastnictví města, které ho postupně opravuje a určitě s ním má ještě další úmysly. Mimochodem opravené prostory jsou překrásné a stojí za vidění.
OOO