Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Ad rodinné domy

30.7.2007 14:25 perro@seznam.cz
Stručná poznámka k obavě o nahrazení zámku rodinnými domy: Rodinné domy měly být vystavěny na pozemcích přiléhajících k obci (mimo areál zámku). Ostatně rozsáhlé pozemky, které jsou součástí "zámeckého jmění", byly prý hlavním důvodem koupě zámku touto společností. A proto i tento nezájem o osud samotného zámku.... perro@seznam.cz

FARM Chotýšany, s. r. o.

26.12.2006 13:05 Tereza Tichá
Týdeník PROFIT píše (Osudy šlechtických sídel, 06.09.2004, R. ŠIMEK): V zoufalém stavu se nachází také zámek v Chotýšanech na Benešovsku. Před čtyřmi lety ho koupila firma FRAM Chotýšany, která má základní kapitál pouhých dvě stě tisíc korun a vlastní ji dva Italové, dva Lucemburčané a jeden Angličan. Opravu slibují již čtyři roky.

Ze zámku rodinné domy?

26.12.2006 12:37 Tereza Tichá
Ze zápisů zastupitelstva Chotýšan vyplývá, že v r. 1999 byla odsouhlasena "žádost firmy Farm Chotýšany (noví majitelé zámku) se změnou územního plánu. Výstavba výrobně komerční zóny a obytné zóny." Z pozdějších zápisů vyplývá, že dnes se již začíná sídlo proměňovat na rodinné domy... Nedokážu si představit, co zbyde z původního zámku, tvrze a cenného parku.

2.7.2004 00:00
Pokud budete chtít toto místo navštívit v létě či na podzim, nenechte se odradit jeho na první pohled těžkou dostupností. Ze silnice je totiž pro košaté koruny stromy neuvidíte. Vejděte na hřbitov u kostela a vlevo otevřete železná vrátka vedoucí do parku. Stromy skoro zarostlá budova vlevo je zámek. A stojí za to! Po pravé straně - směrem k hospodářským budovám - stojí nádherná hodně století stará lípa.
OOO