Tržnice Halés je největší tržiště ve Vilniusu. Postavena v roce 1906. V roce 2006 rekonstrukce. Rozloha 8.400 metrů čtverečních. Vlastní obchod s řeznictvím.
Hlavní obrázek místa
Tržnice Halés v litevském Vilniusu.
© Pavel Vítek 06/2015

Graficke pismenko Vilnius je hlavní město Litvy. Leží v západní části země, 40 km východně od hranic s Běloruskem a asi 315 km od Klajpedy, největšího litevského přístavu u Baltského moře. Tržnice Halés (Halés Turgavieté) leží na křižovatce ulic Pylimo gatvéje a Bazilijonų gatvéje, 600 m severně od hlavního vilniuského nádraží a 600 m jižně od centra města, od radničního náměstí.
Pavel Vítek, 9.10. 2020

  popis

  Tržnice Halés (Halés Turgavieté) je jedním z největších a nejstarších trhů ve Vilniusu. Byla postavena v roce 1906 architektem a inženýrem Vaclovasem Michneviciem. Nachází se ve starém městě. Tržiště bylo vždy populární mezi obyvateli města i jeho hosty pro svou nevšední a neopakovatelnou atmosféru. Najdeme zde velmi čerstvé produkty domácího zboží. V roce 2006 byla dokončena rekonstrukce sto let staré centrální budovy a od té doby se tržiště

  Pavel Vítek – zdroj: http://www.halesturgaviete.lt/en/, 9.10. 2020


  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Teplice jsou kolébkou lázeňství díky jedné krásné ženě s podnikavým duchem

  Cestování

  Když se řekne název města „Teplice“, mnohým z nás se vybaví známé lázně na severu Čech. A právě tyto lázně jsou přesně tím místem, o němž bude naše dnešní povídání.

  Záhada bratrského oltáře, tajných mší evangelické církve a anděl smrti

  Cestování

  V kraji nad Českou Kamenicí v krásném prostředí pískovcových skal a čedičových sopouchů můžete objevit tajemné místo Bratrských oltářů a po cestě se rozhlédnout ze tří skalních vyhlídek a potkáte zvláštní betonový monolit uprostřed louky.

  Podzimní procházka půvabnými pražskými parky

  Zajímavosti

  Letošní podzim nezačal zrovna šťastně a aktuální situace nepřeje výletům do míst s vysokou koncentrací lidí. Kam ale v Praze jít a zároveň se vyhnout všudypřítomným turistům? Co říkáte na virtuální procházku pražskými parky, sady a zahradami? Pokud vás mé povídání zaujme a rozhodnete se do těch míst vypravit, máte naději se davům lidí vyhnout.

  Litva, Vilniuský kraj,