Graficke pismenko V severozápadní části pohoří Wicklow je ve stejnojmenném hrabství kopec Seefin (622 m n. m.) s významnou megalitickou hrobkou na vrcholu. Hrobka je volně přístupná. Štíhlejší osoby se mohou protáhnout úzkou chodbou do pohřební komory. Jinak je možno sestoupit do komory shora.

 
Graficke pismenko Hrobka se nachází v Národním parku Wicklow Mountains. S tím souvisí zákaz rozdělávání ohně. Předmětem ochrany jsou horská rašeliniště, ta pokrývají všechna irská pohoří. Lesy v nižších polohách nejsou do národního parku zahrnuty. Stanování na dvě noci je výslovně povoleno kdekoli s výjimkou údolí Glendaloughu v centrální části pohoří. Tábořiště má být alespoň 400 m od silnic a obydlí.
 
Graficke pismenko Severní strana kopce je součástí nevelkého vojenského prostoru Kilbride. Je proto lepší se jí vyhnout. Výstup je možný od silnice po západním a jižním úbočí. Na východní straně je možno pokračovat na sousední kopec Seefingan a dál do hor. K výletům je vhodná turistická mapa Ordnance Survey číslo 56 nebo podrobnější mapa The Dublin Mountains od EastWest Mapping. Tu je možno koupit i online.

Text: turistické
30.7. 2020 - Pavel Semple, zdroj: (https://www.wicklowmountainsnationalpark.ie/)