Kněžský seminář ve Vidnavě byl založen vratislavským biskupem a kardinálem Jiřím Koppem v roce 1899. Během 2. světové války sloužil jako zajatecký tábor a lazaret. Později zde byl sklad obilí, dětská ozdravovna a středisko pro kosovské uprchlíky.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 07/2020
Graficke pismenko Město Vidnava (německy Weidenau, polsky Widnawa) se nachází v okrese Jeseník v severozápadní části českého (dříve rakouského) Slezska. Historické centrum města je městkou památkovou zónou a zachovala se i část městských hradeb. K výrazným památkám patří kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Františka z Assisi, zámek či radnice. Za zmínku však stojí například i bývalý kněžský seminář.
Luděk Vláčil, 24.7. 2020

  historie

  Kněžský seminář ve Vidnavě byl založen vratislavským biskupem a kardinálem Jiřím Koppem v roce 1899, který koupil od města pozemek s rozestavěnou budovou konviktu. Následně bylo přistavěno další křídlo budovy a stavba byla ukončena roku 1902. Reprezentantem učiliště byl ředitel, jehož jmenoval vratislavský arcibiskup. Působili zde téměř výhradně učitelé německé národnosti. V semináři bylo několik knihoven s desítkami tisíc svazků. Vysokoškolský

  Luděk Vláčil - zdroj: http://cesko.svetadily.cz/olomoucky-kraj/okres-jesenik/vidnava/lokality a další, 23.7. 2020
  sakrální památky
  klášter
  zachovalý
  nepřístupno
  Česká republika
  Olomoucký kraj
   Jeseník  (JE)
  Vidnava