Letní vila moravskoostravského advokáta a propagátora turistiky v Beskydech JUDr. Karla Richtera, vystavěná v r. 1904 nedaleko centra Frýdlantu nad Ostravicí, ve svahu Ondřejníku. Vzhled polodřevěné patrové vily byl inspirován alpským venkovským stylem. Dnes soukromý stylový penzion.
Hlavní obrázek místa
Celkový pohled na vilu
© Jan P. Štěpánek 2018

Graficke pismenko Bývalá polodřevěná venkovská letní vila známého moravskoostravského advokáta a propagátora turistiky v Beskydech JUDr. Karla Richtera z počátku 20. století vystavěná nedaleko nádraží a centra města Frýdlantu nad Ostravicí na východním úpatí masivu Ondřejníku. V současné době, po několika rekonstrukcích, slouží bývalá letní vila jako stylový soukromý penzion s hospůdkou zvaný místními Letohrádek. Pod tímto názvem je objekt znám i širokou veřejností.
Jan P. Štěpánek, 9.6. 2020

  historie

  Architektonicky cenný historický objekt letní venkovské vily v duchu poloroubených alpských staveb švýcarského stylu si nechal v roce 1904 vystavět ve Frýdlantu nad Ostravicí známý moravskoostravský advokát a radní JUDr. Karl Richter. Richter byl velký propagátor moderní turistiky a aktivně se spolupodílel na činnosti německého turistického spolku Beskidenverein. Ten od konce 19. století doslova soutěžil s českými spolky o výstavbu horských chat

  Jan P. Štěpánek, 9.6. 2020


  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Teplice jsou kolébkou lázeňství díky jedné krásné ženě s podnikavým duchem

  Cestování

  Když se řekne název města „Teplice“, mnohým z nás se vybaví známé lázně na severu Čech. A právě tyto lázně jsou přesně tím místem, o němž bude naše dnešní povídání.

  Záhada bratrského oltáře, tajných mší evangelické církve a anděl smrti

  Cestování

  V kraji nad Českou Kamenicí v krásném prostředí pískovcových skal a čedičových sopouchů můžete objevit tajemné místo Bratrských oltářů a po cestě se rozhlédnout ze tří skalních vyhlídek a potkáte zvláštní betonový monolit uprostřed louky.

  Podzimní procházka půvabnými pražskými parky

  Zajímavosti

  Letošní podzim nezačal zrovna šťastně a aktuální situace nepřeje výletům do míst s vysokou koncentrací lidí. Kam ale v Praze jít a zároveň se vyhnout všudypřítomným turistům? Co říkáte na virtuální procházku pražskými parky, sady a zahradami? Pokud vás mé povídání zaujme a rozhodnete se do těch míst vypravit, máte naději se davům lidí vyhnout.

  Moravskoslezský kraj,  Frýdek-Místek  (FM), Frýdlant nad Ostravicí