Raně klasicistní měšťanský dům z konce 18. století na místě dvou pozdně gotických domů, snad z přelomu 15. a 16. století. Ty v roce 1779 vyhořely a při následné přestavbě byly stavebně sjednoceny. Roku 1993 byl dům rekonstruován a v roce 1994 zapsán na státní seznam nemovitých kulturních památek.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 08/2019
Žlutice jsou městem s bohatstvím památek a dalších turisticky přitažlivých míst. První písemná zmínka o nich je z roku 1140. Od 13. století patřily pánům z Rýzmburka, největšího rozkvětu však dosáhly za vlastnictví husitského hejtmana Jakoubka z Vřesovic. Město lze snadno navštívit hromadnou dopravou (je zde i železniční stanice), autem se do města lze dostat ze severu ze silnice na Karlovy Vary nebo z jihu ze severního Plzeňska. Městem prochází několik značených turistických tras, cyklotras a je tu i několik naučných stezek. Na náměstí je k vidění radnice, barokní sloup Nejsvětější Trojice, městské muzeum a informační centrum. Navštívit lze i podzemí, takzvané Pekelné sklepy.
27.12. 2019

  historie

  Raně klasicistní měšťanský dům z konce 18. století na místě dvou pozdně gotických domů, snad z přelomu 15. a 16. století. Původní domy byly již na konci 17. století spojené, zastřešené společnou sedlovou střechou s věžičkou uprostřed. V roce 1775 patřil minimálně jeden z nich obchodníku se solí Josefu Habermannovi. V roce 1779 oba vyhořely a při následné přestavbě byly stavebně sjednoceny. Po roce 1850 zde byla kancelář městského úřadu. Ve

  Milan Caha (zdroj:http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz), 27.12. 2019
  ostatní
  palác, dům
  zachovalý
  nepřístupno
  Česká republika
  Karlovarský kraj
   Karlovy Vary  (KV)
  Žlutice
  Načítám seznam míst