zámek Kačina

Národní zemědělské muzeum

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Výstava psů

10.5.2011 14:37 Zdeněk Procházka
7.5.2011 jsem vzal manželku na výlet na Kačinu. Jaké však bylo moje zklamání nad tím, že před zámkem se konala jakási výstava psů, nikde kvůli psům a pejskařům ani k hnutí. Parkoviště plné a poplatek 50, Kč. Zklamání je hlavně z toho, že jsem se na na internet díval, zda tam neprobíhá nějaká akce a nic tam nebylo. Zkrátka jsme se otočili a odjeli!

Kačinské empírové divadlo v provozu

21.5.2010 22:18 Zdeněk Matějů
Vřele doporučuji, ať už po prohlídce samotného zámku nebo před ní, navštívit divadelní představení v autentickém prostředí empírového divadla. Hraje Divadelní spolek Jiří z Poděbrad a představení trvá sympatických asi 30 minut. Fraška pojednává o "návštěvě" císaře na rozestavěné Kačině před 200 lety.

Dík

13.8.2009 16:37 Blána
Dobrý den, v prvním srpnovém týdnu jsem byla s přáteli na návštěvě vašeho monumentálního zámku.Bavili jsme s paní průvodkyní mimo jiné i o tom, že je vynikající bezbariérovost, která umožní i lidem s pohybovým hendikepem si u vás prohlédnout kousek pohádky.Potom jsme v lékárně bádali nad obsahem jedné z lahví, hledala jsem a ujistila se, že jde opravdu o velmi mladé žaludy - vývar se používal pro dodání síly.Paní průvodkyni moc děkujeme za znalosti a trpělivost a všem přejeme, aby bylo co nejmíň problémů s návštěvníky.Blanka ze Šternberka

Prochazka s historii na dotek

12.11.2007 23:30 snep
Zamek Kacina je pro mne jedni z NEJ ukazek ciste empirove architektury v Ceske republice! Rozhodne ho pripadnym navstevnikum se stejnym zajmem o toto slohove obdobi doporucuji. Exteriery, zemena pak park je rok od roku zanedbanejsi, o to vice vsak romantictejsi. Zakladni udrzba parku je pouze provadena v okoli zamecke budovy a hlavniho vstupu. Skoda! Za sve uz vzala cela rada romantivkych staveb (prevazne drvenych) a kamenne stavby (mostky) se zeleznymi vyplnemi.
Od doby, kdy je v piano nobile expozice historickych interieru, je zamek asi vice v povedomi turisut, nez samotne Zemedelske muzeum. Mel jsem moznost srovnat expozici, kdy v hlavnich salech na puvod.parketach byly umistneny modely traktoru, krav a zemedel.zarizeni a nasledne dnes instalovane kusy nabytku. Snad jen zam.knihovna je originalni a jiste kazdeho vnimaveho navstevnika uchvati. Velke plus by meli dostat i pruvodci. I kdyz obcas se jejich informace a data rozchazeji s bibliografii. Me diky patri zejmena pani pruvodkyni, ktera mi diky stejnemu nadseni pro zamek, umoznila nahlednou do jinak nepristupne zamecke lazne.
I kdyz jsem zamek navstivil uz mnohokrat v ruznych obdobich roku, stale je zamek okouzlujici a podmanivy. Nevahejte a rozjedte se podivat na Kacinu!

18.2.2005 00:00
můj názor je zcela opačný. zámek se mi velmi líbil a hlavně pro mě to byl první zámek, kde jsem viděla taneční sál.... park je taky super, myslím si , že za návštěvu stojí... Lenička

2.7.2004 00:00
Zámek je velmi zvláštní, protože je hned u cesty a přestože historicky velmi ceněný, moc romantický po pravdě řečeno není. Zvláště na podzim je ale moc hezká vycházka přilehlým (velmi rozlehlým) parkem

16.2.2007 22:00 Kačík
Kačina je moc pěkný zámek, byla jsem tam v létě a velice mě zaujal. Prohlídka se mi moc líbila, ráda bych se tam ještě někdy podívala.