Notre Dame Du Sablon je jedním z nejkrásnějších kostelů v Bruselu. Ohromující Brabantská gotika. Velmi působivá architektura. Vitrážová okna s unikátním osvětlením, krásná vyřezávaná kazatelna a velké varhany. Zdobené stěny a strop a řada soch apoštolů i sochy symbolizující bývalé cechy.
Hlavní obrázek místa
Kostel Panny Marie Sablonské v Bruselu
© Pavel Vítek 09/2017
Graficke pismenko Kostel Panny Marie Sablonské (Notre Dame du Sablon) najdeme asi 700 m jihozápadně od Královského paláce nebo 750 m jižně od centrálního Bruselského nádraží a nebo 1 km jihovýchodně od Hlavního náměstí (Grand Place) na ulici Rue de la Régence.
Pavel Vítek, 20.8. 2019

  historie

  Historie kostela sahá až do počátku 13. století. Téměř o sto let později, v roce 1304, cech bratrů a sester svatého Jana vybudoval kapli na počest Matky Boží. Výstavba kostela, který nahradil kapli, začala na přelomu 15. století. Celá výstavba trvala asi sto let. Kostel byl dokončen v roce 1435. Svědčí o tom nástěnné malby v kostele. Zahájena byla i stavba kostelní věže, ale ta nebyla nikdy dokončena. Notre Dame Du Sablon (kostel Panny Marie

  Pavel Vítek - zdroj: https://cs.travelerinformation.info, 20.8. 2019

  popis

  Bruselský kostel Notre Dame du Sablon je velice krásná katedrála. Architektura je velmi působivá s celou řadou soch zdobících venkovní fasády. Zajímavá a jedinečná jsou vitrážová okna s unikátním osvětlením. V interiéru můžeme vidět krásnou vyřezávanou kazatelnu a velké varhany, zdobené stěny a strop a řadu soch apoštolů i sochy, které symbolizují bývalé cechy. Přes ulici Rue de la Régence nalezneme malý, ale krásný park s řadou soch.
  Pavel Vítek - zdroj: https://cs.travelerinformation.info, 20.8. 2019
  Základní informace místa
  ID místa: 14332
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?14332
  Uveřejněno: 20.8.2019
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 50' 25.26"
  E 4° 21' 22.48"
  Země: Belgie
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu