Zřícenina hradu se zbytky okrouhlé věže, brány, mostu, mohutných valů a příkopů. Založen před r. 1249 v místě pravěkého osídlení Herbortem z Fulmu. R. 1476 byl dobyt a poškozen vojsky M. Korvína. Přestavěn v 15.–16. st., pobořen poč. 17. st.
Hlavní obrázek místa
© Rodochrozit, 06/2012
Graficke pismenko Bohužel se jedná o zapomenutý kout České republiky a v této krásné přírodě se musíme obejít bez značených turistických tras. Jelikož však hrad stojí nedaleko železniční stanice, není problém jej nalézt.
Stačí jít zpět zhruba 500 m od železniční stanice v Bohušově, za posledními domy přejít trať a vydat se původní cestou k hradu.
Hrad je v současné době v soukromém majetku a probíhá zde alespoň základní zabezpečení hradní zříceniny. Zřícenina hradu je volně přístupná. V budoucnu byl měl v okolí hradu vzniknout přírodní park. (Stav z roku 2001.)
Radim Bystroň, 15.2. 2003

  turistické

  Velmi krásná a rozsáhlá zřícenina s několika málo výraznými zbytky zdiva na okraji svahu planiny v oblouku železniční tratě jižně od Bohušova ve Slezsku. Nejstarší dvoudílnou středověkou dispozici odděloval mohutný příkop. Jádro i předhradí bylo navíc opevněno kolem celého obvodu mohutným příkopem a valem, který je na několika místech nápadně rozšířen, což dokládá existenci zemních bašt. Ve východním nároží jádra jsou zbytky rozměrné okrouhlé

  Jan P. Štěpánek, M. Plaček : Hrady a zámky na Moravě a ve Slezsku, Libri, Praha 1996, 12.2. 2006

  historie

  Hrad Fulštejn
  Hrad byl založen v 1. polovině 13. století Herbortem z Fulmu. Od roku 1437 byl hrad v majetku Supů z Fulštejna. V roce 1476 byl hrad dobyt a vážně poškozen vojsky Matyáše Korvína. Na přelomu 15.–16.století byl hrad přestavěn. Koncem třicetileté války byl hrad zničen a od té doby je ve zříceninách...
  15.2. 2003

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec

  Shocart turistické 1:50 000

  Turistické mapy Shocart 1:50 000.
  hrad
  zřícenina
  volně přístupno
  Česká republika
  Moravskoslezský kraj
   Bruntál  (BR)