Notice: Undefined index: _CIS_TYP in /var/www/hrady/class/class.ciselnik.php on line 72
tvrz Klátova Nová Ves
Omluvte chyby na serveru způsobené migrací na nový hardware! Na odstranění se pracuje.
Hrady.cz

Graficke pismenko Tvrz je dvoupodlažní renesanční stavba obdélníkového půdorysu (15x8,7 m) s nárožními válcovými baštami, jejíž datování do 2. poloviny 16. století potvrdily hloubkové archeologické výzkumy realizované v letech 1973-1974. Na baštách se zachovaly průduchy na odvětrání zplodin při střelbě a klíčové střílny. Původní renesanční okna ani vnitřní klenby se nedochovaly. Střecha je valbová krytá šindelem.

 
Graficke pismenko Vstup do objektu uprostřed východního průčelí ústí do tříprostorového přízemí s kamennou dlažbou. Krajní místnosti přízemí byly zaklenuty lunetovými valenými klenbami. Ze střední místnosti vedlo přes trámový strop jedno schodiště do poschodí. Další kamenné schodiště klesalo do klenutého sklepa. Zaklenuté byly i prostory v poschodí, přičemž všechny místnosti byly prosvětlené malými okénky se segmentovými záklenky. Kolem stavby se patrně nacházelo obranné ohrazení a snad také, prozatím nedoložený, příkop.

Text: popis
27.1. 2019 - Luděk Vláčil - zdroj: http://www.pamiatkynaslovensku.sk, https://www.slovago.sk/hrady-a-zamky/renesancny-kastiel-klatova-nova-ves a další


© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu