Hrubě omítnutý mlýn o třech podlažích s několika okny se vypíná do dvanáctimetrové výšky. Nechybí řada zdobných pískovcových prvků. Stavba s typickým kruhovým půdorysem, která je zakončena otáčivou střechou.
Hlavní obrázek místa
© František Kinař 05/2017
Graficke pismenko Krchleby jsou obec ležící v okrese Nymburk 6 km severně od Nymburku, součást Mikroregionu Nymbursko. Obcí prochází silnice I/38 Kolín – Nymburk – Krchleby – Mladá Boleslav.
22.5. 2017

  historie

  Manželé Tuzarovi z Krchleb si splnili svůj neobvyklý sen. V průběhu čtyř uplynulých let vyrostl na jejich zahradě větrný mlýn holandského typu. Nyní se stává zajímavou dominantou obce.
  čerpáno ze zdroje: http://nymbursky.denik.cz, 22.5. 2017

  popis

  Hrubě omítnutý mlýn o třech podlažích s několika okny se vypíná do dvanáctimetrové výšky, vnější průměr stavby činí více šest a půl metru. Ve zdivu ovšem nechybí řada zdobných pískovcových prvků, které pocházejí přímo z díly Bohumila Tuzara, například je zde znázorněn mlynář s mlynářkou nebo znak mlynářského cechu. Otočná kuželová střecha svítí do dálky červenými pálenými taškami-bobrovkami. Mohutná konstrukce střechy je na kolečkách a bude se

  čerpáno ze zdroje: http://nymbursky.denik.cz, 22.5. 2017
  Základní informace místa
  ID místa: 13377
  Typ místa: mlýn
  Podkategorie: větrný
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno příležitostně
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?13377
  Uveřejněno: 22.5.2017
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 14' 31.89"
  E 15° 00' 57.88"
  Země: Česká republika
  Kraj: Středočeský kraj
  Okres:  Nymburk  (NB)
  Obec: Krchleby
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu