Bývalý klášter a již zaniklá loretánská kaple z let 1719-1740 byly postaveny podle plánů Františka Maxmiliána Kaňky.
Hlavní obrázek místa
muzeum Loreta - Chlumec nad Cidlinou
© František Kinař 05/2017
Graficke pismenko Chlumec nad Cidlinou je město v okrese Hradec Králové. Nachází se asi 27 km západně od krajského města Hradce Králové. K městu patří také tři předměstí – Hradecké Předměstí, Kolínské Předměstí a Pražské Předměstí. Zaniklá loretánská kaple se nacházela severně od náměstí, v areálu muzea mezi ulicemi Kozelkova a Pod Loretou, v linii ulice Říhova.
V městském muzeum Loreta spatříte výstavy zvané Ostrostřelecká expozice - připomínka selských bouří r. 1775, Selská jizba, Měšťanský interiér 19. století, Cechy a řemesla, Školství, Slavní rodáci nebo Ze selského hospodářství - praní prádla, zpracování lnu, máselnice, chov ovcí, včelařství, pražení kávy.
čerpáno z https://cs.wikipedia.org, 21.5. 2017

  historie

  Loretánská kaple - Santa Casa, byla postavena roku 1719 z iniciativy Václava Norberta Oktaviána hraběte Kinského, který byl majitelem chlumeckého panství. Původně měla být kaple součástí kláštera piaristů, kde měla být centrem nově zřízeného poutního místa. Tento záměr však nebyl realizován a výstavba byla ukončena roku 1740. Jako architekt byl k realizaci stavby poutního místa vybrán František Maxmilian Kaňka. Areál byl postaven jako uzavřený,

  čerpáno z https://cs.wikipedia.org, 21.5. 2017

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm

  Turistické mapy 1:100 000, Kartogradie

  Edice Kartografie
  ostatní
  palác, dům
  zachovalý
  přístupno v návštěvních hodinách
  Česká republika
  Královéhradecký kraj
   Hradec Králové  (HK)
  Chlumec nad Cidlinou