úterý, 24. listopad 2020. Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme ....

zámek

9.11.2015 15:02 Věra
Nevím kdy zde působila armáda, ale nějakou dobu na zámku byl pionýrský tábor Správy severozápadní dráhy. Dole v zámku byla kuchyně a jídelna, nahoře kovové postele, kde byly ubytované mladší děti. Naproti budově byly stany, kde bydlely starší děti. Myslím, že jsem tam byla někdy mezi 1957 - 59. Byl tehdy obyvatelný i zadní trakt zámku, kde bydleli vedoucí.

Prohlídka zámku

29.7.2011 17:51 Markéta
Dobrý den zde píšete, že je to od července zpřístupněno veřejnosti. Chtěli jsme se podívat, ale zámek byl zavřen. Rádi bychom nějaké informace o otevření zámku. Děkuji

29.7.2011 20:45 Pavel Zany Komárek, korektor
Otevírací dobu naleznete na domácí stránce zámku:
http://www.intertour.cz/zamekbystrice/akce.html

Záchrana zámků (údajně bez kulturní hodnoty)

19.7.2011 02:18 Z. Taichman
Při pohledu na fotografie z 07/2011 si jen mohu povzdechnout: "Kdyby tak někdo opravoval i zámek v nedalekém Veselí."

Revitalizace kulturní památky zámku Bystřice nad Úhlavou

2.3.2009 14:21 PhDr.E.Matějková,CSc.
V roce 2007 a 2008 byly vlastníkem objektu - firmou Intertour spol. s r.o. - provedeny záchranné práce na krovu a střešním plášti nejstarší části obytné věže v severozápadním nároží objektu.
V únoru 2009 byl zahájen projekt revitalizace této kulturní památky,který je spolufinancován Evropskou unií,v jejímž rámci bude provedena rekonstrukce krovu a střešní krytiny, rekonstrukce svislých i vodorovných konstrukcí a fasádního pláště severovýchodní strany zámku a rekonstrukce vstupní brány. Práce budou ukončeny v prosinci 2010 - po té bude objekt částečně zpřístupněn veřejnosti. Rekonstrukční práce provádí specializovaná firma Pegisan s.r.o. Plzeň, investorem je Intertour s.r.o. Po dobu záchranných prací není vstup do objektu povolen.
V případě zájmu o podrobnější informace o historii objektu se obra'tte na vlastníka .

Historie zámku

10.11.2008 15:49
Dobrý den,
včera jsem projížděl Bystřicí nad Úhlavou a také jsem musel smeknout před nádhernou vstupní bránou místního zámku. Jakožto zvědavý Čech jsem se šel podívat dovnitř a prošel všechny místnosti. Je moc velká škodá, že se zámek již prakticky nedá zachránit, je totálně v desolátním stavu.
Přikláněl bych se k názoru, že poté co zámek opustila socialistická armáda, musel být využíván pro jiné účely. Podle mého názoru to vypadá, že byl upraven vskutku jako nemocnice, nebo léčebna pro zdravotně, či mentálně postižené občany. Poukazuje na to hlavně místní koupelna.
Má li někdo bližší informace, prosím připojte se k diskusi.
Mockrát děkuji a přeji krásný den.

Hodnota objektu z hlediska stavebně-historického

30.11.2007 09:59 PhDr.Eva Matějková
V rozlehlé vnitřní disposici se zachovaly jednotlivé stavební etapy - mohutná obytná věž z původní gotické etapy, pozdně gotická okrouhlá věž a renesanční přístavby. V průčelní fasádě z 2.pol.19.stol. s historizujícím architektonickým členěním se zachovaly ve spodní vrstvě renesanční psaníčková sgrafita.
Zámek je hodnotnou, státem chráněnou kulturní památkou.
V roce 2006 byly vlastníkem objektu zahájeny záchrané práce na střešním plášti a další budou navazovat.

11.8.2008 21:15 Eva Laudátová
Dobrý den,
náhodou jsme tento týden projížděli Bystřicí a vstupní věž nás upoutala natolik, že jsme zastavili a zámek si chtěli prohlédnout blíže. Překvapilo nás, v jak špatném stavu je. Kdo je jeho vlastníkem, o kterém píšete, a má i nadále plány na rekonstrukci a restauraci zámku? Myslíme, že je to velmi zajímavé místo. Rádi bychom se také dozvěděli něco o jeho novodobější historii. Co se se zámkem dělo ve 20. století? Skoro to vypadá, že byl užíván jako nemocnice? Nebo administrativní budova? Předem děkujeme za reakci na náš dotaz.

5.12.2007 09:41 E.M., Intertour
Poslední velká úprava z poloviny 19.století v duchu romantismu překryla původní renesanční sgrafitovou fasádu hlavního průčelí. Starší vývojové etapy - gotické i renesanční zůstaly i ve vnitřní disposici zachovány. Roku 1853 vznikla rovněž vstupní věž - v pojetí novorománském. Architektonické pojetí připouští autorství I.Ullmana a J. Mayera, jejichž působení je prokázáno na přestavbě zámků v blízkém Bezděkově a Veselí.

5.4.2012 04:20 Šebankova
Jsem strašně štastna,že zamek někdo zachranuje je to nadhera ,jinak po odchodu našeho vojska,ktere zničilo varhany,a zrdcadlovy sal .V roce 1963 až1964 jsem tam prořila dva krasné roky v učení spojoveho mechanika ,všichni jsme byli z okresních měst a tak to pro nas byla nadhera .Zažili jsme tam hodně dobrodružství a vzniklo tam velke přatelství,protože se od te doby schazíme hodně často přesto ,že dnes už jsme starší generace .Další rok jsme dokončili v Plzni .Po nas pokud víme tak tam udělali odd.pro starší postižene děti ,o ktere se starali jeptišky a moc dobře .Co bylo dal nevím jen ja bych byla zvědava kdo je ted vlastníkem .Vím,že zamek vlastnila větev Hohelohe .Za nas ve vesnici žil pan ,ktery u nich sloužil jako kočí a tak nam vše vypravěl .Doufam,že vam moje odpověd alespon trochu pomohla