Filiální kostel Všech svatých v Hřešihlavech je pozdně barokní obdélná stavba z r. 1768 s obdélným presbytářem, sakristií a oratoří. Ve vstupním průčelí, které vrcholí volutovým štítem a věžičkou, je rizalit s balkónem s rokajovou mříží v patře. Jižně stojí dřevěná zvonice z téže doby.
Hlavní obrázek místa
Kostel Všech svatých
© Jiří Špaček, 08/2015
Graficke pismenko Ves Hřešihlavy ve stráni nad pravým břehem Berounky, která v tomto úseku byla historicky nazývána Mže, je prvně připomínána r. 1379 a nyní je místní částí obce Kladruby. Vede sem od jihu jen silnice III. třídy, která asi 2 km pod vsí končí v osadě Třímany nad ohybem Berounky. Přes Hřešihlavy prochází červeně značená dálková cesta, která sleduje pravý břeh řeky od Plzně až do Skryjí. Kromě kostela se zvonicí se tu nachází chátrající, pozdně barokní zámeček z 2. poloviny 18. století. Oblast leží zcela mimo železniční síť.
7.9. 2015

  historie

  Kostel Všech svatých v Hřešihlavech je pozdně barokní obdélná stavba z r. 1768. Obdélný je i prostor presbytáře, sakristie a oratoře. Ve vstupním průčelí je rizalit s balkónem s rokajovou mříží v patře. Průčelí vrcholí volutovým štítem a věžičkou. Vnitřní zařízení je rokokové z doby stavby. Po obou stranách kostela je ohrazení hřbitova s brankami. Jižně od kostela stojí barokní dřevěná zvonice na zděné podezdívce s mansardovou střechou, která

  Jiří Špaček (zdroj: Umělecké památky Čech 1 A-J, Academia 1977, a informace farnosti Radnice-Zbiroh)), 7.9. 2015

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm

  Turistické mapy 1:50 000, Kartografie

  Nová edice přehledných turistických map 1:50 000 z Kartografie Praha.
  sakrální památky
  kostel, chrám
  chátrající
  přístupno příležitostně
  Česká republika
  Plzeňský kraj
   Rokycany  (RO)
  Hřešihlavy