Filiální kostel Všech svatých v Hřešihlavech je pozdně barokní obdélná stavba z r. 1768 s obdélným presbytářem, sakristií a oratoří. Ve vstupním průčelí, které vrcholí volutovým štítem a věžičkou, je rizalit s balkónem s rokajovou mříží v patře. Jižně stojí dřevěná zvonice z téže doby.
Hlavní obrázek místa
Kostel Všech svatých
© Jiří Špaček, 08/2015
Graficke pismenko Ves Hřešihlavy ve stráni nad pravým břehem Berounky, která v tomto úseku byla historicky nazývána Mže, je prvně připomínána r. 1379 a nyní je místní částí obce Kladruby. Vede sem od jihu jen silnice III. třídy, která asi 2 km pod vsí končí v osadě Třímany nad ohybem Berounky. Přes Hřešihlavy prochází červeně značená dálková cesta, která sleduje pravý břeh řeky od Plzně až do Skryjí. Kromě kostela se zvonicí se tu nachází chátrající, pozdně barokní zámeček z 2. poloviny 18. století. Oblast leží zcela mimo železniční síť.
7.9. 2015

  historie

  Kostel Všech svatých v Hřešihlavech je pozdně barokní obdélná stavba z r. 1768. Obdélný je i prostor presbytáře, sakristie a oratoře. Ve vstupním průčelí je rizalit s balkónem s rokajovou mříží v patře. Průčelí vrcholí volutovým štítem a věžičkou. Vnitřní zařízení je rokokové z doby stavby. Po obou stranách kostela je ohrazení hřbitova s brankami. Jižně od kostela stojí barokní dřevěná zvonice na zděné podezdívce s mansardovou střechou, která

  Jiří Špaček (zdroj: Umělecké památky Čech 1 A-J, Academia 1977, a informace farnosti Radnice-Zbiroh)), 7.9. 2015
  Základní informace místa
  ID místa: 12458
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: chátrající
  Přístupnost: přístupno příležitostně
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?12458
  Uveřejněno: 8.9.2015
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 55' 40.81"
  E 13° 37' 10.56"
  Země: Česká republika
  Kraj: Plzeňský kraj
  Okres:  Rokycany  (RO)
  Obec: Hřešihlavy
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu